• Головна
  • У приймальному відділенні пологового будинку у Тернополі працює «Вікно життя» (фото)
11:30, 20 березня 2014 р.

У приймальному відділенні пологового будинку у Тернополі працює «Вікно життя» (фото)

«Вікно життя» облаштували 4 років тому у приймальному відділенні пологового будинку другої міськлікарні. Залишити дитину там – єдиний шлях анонімно відмовитись від немовляти та уникнути кримінальної відповідальності.

Відкрити такий пункт ініціаторів наштовхнули випадки, коли породіллі своїх дітей вбивали чи викидали просто у смітники.
- Єдиним шляхом анонімно відмовитись від дитини і не нести за це кримінальної відповідальності є залишити немовля у такому «вікні», - каже Ірина Жигунова. – Ми ні в якому разі не закликаємо матерів залишати своїх дітей. Але «Вікно життя» краще для небажаних немовлят, аніж смерть на смітнику.

Металопластикова конструкція відчиняється ззовні. Таким чином матір, яка покладе дитя у «вікно», ніхто не побачить. Всередині – розміщений бокс, тобто своєрідна дитяча колиска.
Про те, що немовля залишили, сповіщатиме медперсонал спеціальна система, яка має два датчики, - пояснила Ірина Жигунова. - Ззовні вмонтований датчик на відкриття, а зсередини – датчик руху. Через 4 хв. спрацьовує система сповіщення. За цей час жінка зможе відійти на безпечну відстань. Водночас і я отримую від системи сповіщення три дзвінки на мобільний телефон.

 У приймальні пологового будинку цілодобово чергують медики. Тому у разі потрапляння маляти цю конструкцію йому одразу буде надана кваліфікована допомога фахівців. У лікарні забезпечать малечу харчуванням, одягом та підгузками. поше 20хвилин.

Облаштування боксу обійшлось у понад 7 тис. грн., які надали благодійники. Однак, ніхто з них не хотів афішувати свого імені.

У приймальному відділенні пологового будинку у Тернополі працює «Вікно життя» (фото), фото-1
#Тернопіль #"Вікно життя" #пологовий будинок

Коментарі

Оголошення
live comments feed...