• Головна
  • Більше 40 тернопільських майданівців блокують адмінбудівлі у Києві
16:00, 21 березня 2014 р.

Більше 40 тернопільських майданівців блокують адмінбудівлі у Києві

Ще 45 тернопільських майданівців залишаються у Києві. Вони блокують адмінбудівлі та повертатися додому не збираються, на жодні заклики не зважають.

- Майдан закінчився! Хочу наголосити на цьому від імені Самооборони Майдану та людей, які мають до цього стосунок, - каже депутат міськради, активіст Майдану Олег Вітвіцький. - Адже маємо такі прецеденти, що в силу психологічних чи інших мотивів люди повертаються в Київ на Майдан, займають адміністративні будівлі, формуються в угруповання, спрогнозувати дії яких дуже важко.

 Зараз є заклик діючої влади, - проводити демілітаризацію, продовжує пан Вітвіцький.

- Звісно є багато речей, які є незавершеними, але ми йдемо на зустріч цьому заклику, - каже він. - Бо бачимо серйозну небезпеку локальних груп, які залишаються на майдані в Києві і їх починають використовувати різні спецслужби. Тому ми максимально стараємося забирати таких людей. Ми сьогодні мали аудієнцію в митрополита, він відправляє двох священиків в Київ, щоб вони допомогли в тій справі. Бо зараз у Києві залишаються близько 45 тернополян, які забарикадувалися в КМДА і не хочуть слухати ні представників влади, ні Самооборони, ні інших суспільних груп. Єдине сподівання на духовенство, що воно допоможе їх витягнути.

Наказом цю ситуацію не вирішити, зауважує Олег Вітвіцький.

- Ті, до кого можна було застосувати наказ, давно вже дома, давно вже вилізли з камуфляжів і намагаються бути корисними в інших речах, - каже він. – А ті, в кого цей військовий синдром залишається, вони залишаються на місцях.

 Зараз справді постала проблема синдрому постійної війни, кажуть психотерапевти. Такі люди не можуть адаптуватися до повсякденного життя, а мусять перебувати постійно в стані війни, пише 20хвилин.

- Люди, які брали участь у бойових діях, вони значно комфортніше почуваються там, - пояснює психотерапевт Владислав Газолишин. - Якщо в них навіть немає можливості воювати, вони будуть постійно шукати такі ситуації. Наприклад, шукатимуть зброю, ходитимуть у військовій формі. Це є така форма захисту психіки для того, щоб не зупинитися.

Довідка

Психотерапевти закликають тернополян, які потребують психологічної допомоги через події Майдану, не соромитися і приходити до них. Звертатися можна у польовий центр надання психологічної допомоги “Порадня”, який діє у будинку профспілок на вул. Танцорова, 51, офіс 706. З 17.00 до 20. 00. Тут вам допоможуть безкоштовно. Телефони: (067-999-84-52) – Марія, 098-804-56-74 – Владислав, 096-864-22-17 – Ольга.

Цілодобові консультації надає Тернопільська обласна комунальна клінічна психоневрологічна лікарня. Можна звертатися за номером: 067 -494-24-28 (Леся Володимирівна).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тернопільські активісти #Майдан #Київ

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...