21:45, 15 квітня 2011 р.

Українці: погляд в небо

Компанія Research & Branding Group провела дослідження громадської думки населення України щодо вивчення ставлення українців до космічної тематики: історії та перспективи освоєння космосу.

У результаті дослідження було виявлено, що на сьогоднішній день більшість жителів України (90%) вказують, що представник СРСР першим побував у космосі, 5% вказують на США, як країну, представник якої першим побував у космосі, і не змогли відповісти 4,3% опитаних. Респонденти також вважають, що ім'я першої людини, яка побувала у космосі - Юрій Гагарін (91%), важко відповісти на це запитання 8%.

В оцінці нинішньої ролі України серед космічних держав світу громадська думка розділилася порівну. У цілому згодні, що Україна входить до числа таких держав 44% і не згодні 40,2% опитаних.

22% жителів України на запитання про ім'я першого українського космонавта, назвали прізвище Леоніда Каденюка, 7% - Гагаріна, 3% - Павла Поповича і вагалися з відповіддю 61% респондентів.

Близько половини жителів України (48%) зазначили, що внесок України і українців у розвиток радянської космонавтики був у цілому важливим. Що внесок українців середній вважає 24% і незначний - 18%, важко відповісти 12% респондентів.

Більше половини жителів України (54%) вірять в існування інших форм життя в космосі, в існування розумних форм життя вірять 46%. Майже половина (49%) вірять, що польоти в космос стануть розповсюдженою формою туризму, але при цьому така ж частина респондентів - 48% не вірять, що в майбутньому люди будуть жити на інших планетах.

Значна частина респондентів (42%) вважають, що можливий контакт жителів землі з позаземними цивілізаціями. При цьому 16% опитаних вважають, що такий контакт можливий не раніше, ніж через 100 років. Третина опитаних респондентів (31%) вважають, що контакт з позаземними цивілізаціями неможливий, і вони не існують, при цьому не змогли відповісти на поставлене запитання 26% респондентів.

Збір інформації проводився з 20 по 31 березня методом особистого інтерв'ю в 24-х областях України і АР Крим. Обсяг вибіркової сукупності склав 2076 осіб. Очікувана середня помилка вибірки становить 2,2%.

Як повідомлялося, опитування Левада-центру показало, що 28% росіян вірять у те, що на Землі з'являються іншопланетяни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...