Імена тернопільських вулиць: вулиця Клима Савура

На  Тернопіллі 2011 рік проголошено роком полковника армії Української народної республіки, голови проводу Організації українських націоналістів Євгена Коновальця та першого командира Української повстанської армії Клима Савура.

Клим Савур - справжнє ім'я Дмитро Клячківський - народився у Збаражі Тернопільської області. Після закінчення гімназії в  Станіславі вступив на юридичний факультет Львівського університету. Служив у польській армії, працював у  "Народній торгівлі" в Станіславі. Член Організації українських націоналістів.

У жовтні  1937 р. був заарештований і ув'язнений польською поліцією. У 1938 р. став членом Управи спортивної організації «Сокіл» у Збаражі, а у 1939-1941 рр. - обласний провідник юнацтва ОУН Станіславівщини.

Заарештований НКВС у Львові, на Процесі 59-ти засуджений до смертної кари. Присуд змінили на 10-річне ув'язнення. Вже у липні 1941 р. втік з тюрми в Бердичеві.

Із січня 1942 р. — Провідник  ОУН м. Львова, Крайовий Провідник ОУН ПЗУЗ ; член Проводу ОУН, організатор і перший командир УПА в 1943 р. Іменований майором та призначений крайовим командиром УПА-Північ з 1944 р. Член  Генерального військового штабу УПА.

Відіграв значну роль в організації та розбудові відділів УПА на Поліссі та Волині. Займався розробкою тактики боротьби з гітлерівцями, формуванням кінних підрозділів УПА, організацією самооборони та ін.

Загинув у бою з переважаючими силами НКВС біля Оржівських хуторів Клеванського району на Рівненщині. Посмертно іменований полковником УПА.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі