Імена тернопільських вулиць: вулиця Євгена Коновальця

У Тернопільській області 2011 рік проголошено роком полковника армії Української народної республіки, голови проводу Організації українських націоналістів Євгена Коновальця та першого командира Української повстанської армії Клима Савура.

Євге́н Мих́айлович Конова́лець народивсія 14 червня  1891 р. у с. Зашків Жовківського району Львівської області в родині вчителів.  Навчався у Львові в гімназії, а потім на юридичному факультеті в університеті.

З юних літ вів активну громадсько-політичну діяльність. Був секретарем місцевої Просвіти, входив у склад головної управи Українського Студентського Союзу, став членом Української Народно-демократичної партії.

На початку Першої світової Є. Коновалець був мобілізований до австрійської армії, потрапив у російський полон, був в таборах.

У вересні  1917 втік з табору, добрався до Києва. З однодумцями сформував Галицько-Буковинський курінь Січових стрільців, який незабаром перетворився в одну з найбоєздатніших частин Армії  УНР від командуванням  Евгенеа Коновальця, визволяв від більшовиків Київ.

1918-19 роках Коновалець командував дивізією, корпусом і групою Січових Стрільців під час бойових операцій проти більшовицьких і денікінських військ. У листопаді 1919 р. Є.Коновалець потрапив у поьський табір для полонених. Звільнився, перебрався у Чехословаччину, шукав нові  методи боротьби за незалежність України.

Літом 1920 р. Коновалець повернувся до Львова і очолив Начальну Команду УВО. У 1929 р.  було створено Організацію українських націоналістів, яку очолив Євген Коновалець.

Наприкінці 1920-x — на початку 30-х рр.  залучив до співпраці з ОУН широкі кола української еміграції.  За його безпосередньою участю в Америці були засновані Громади Українських Стрільців, що поклали початок Організації Державного Відродження України в США і Українському Національному Об'єднанню в Канаді.

Коновалець загинув у  Роттердамі в результаті спецоперації НКВД СРСР. Йому передали вибухівку, закамуфльовану під коробку цукерок з українським орнаментом - як подарунок «від друзів». Після того як коробка була перевернута у горизонтальне положення, вона вибухнула. Похований  у Роттердамі.


Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі