Молодь має на думці...

Серед українських студентів найбільш поширена думка, що отримати хорошу роботу після ВНЗ можна лише за допомогою знайомств і зв'язків. Так вважають 43% опитаних фондом "Демократичні ініціативи".

За хорошу освіту і за високий рівень знань ратують 38% опитаних, а на диплом престижного ВНЗ розраховують 10%.

До сучасної української освітньої системи студенти ставляться вельми критично: 41% з них вважають, що вона забезпечує посередній рівень освіти, 7,5% - низький і дуже низький, 40% - загалом досить високий і 8% - дуже високий. Рівень освіти, що отримується ними у ВНЗ, 44% студентів відзначили як загалом досить високий, 38% - як посередній, 6% - як низький і дуже низький і лише 10% - як дуже високий.

Хотіли б вчитися за кордоном 55% респондентів (29% утрималися б від цього). Головними перешкодами для цього студенти назвали брак коштів (51,5%), недостатнє знання іноземних мов (33%), відсутність інформації про такі можливості (21%) і неконвертованість в Україні іноземних дипломів (9%).

Можливість підзаробітків і працевлаштування у вільний час, на що вказали 29,5% опитаних, разом із браком коштів на життя (33%) турбують сучасних студентів навіть більше, ніж корупція у ВНЗ, - вона хвилює 22%.

Загальнонаціональне опитування студентів було проведене фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва і фірмою Ukrainian Sociology Service з 23 березня по 3 квітня 2011 року. Всього було опитано 1008 студентів. Погрішність вибірки не перевищує 3,2%. Проект фінансується освітньою програмою фонду "Відродження".

Nter.net.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі