• Головна
  • Нардеп з Тернопільщини показав свої хороми
10:00, 23 березня 2014 р.

Нардеп з Тернопільщини показав свої хороми

Народний депутат України від Тернопільщини Михайло Апостол на пропозицію журналістів розповісти про своє помешкання практично одразу дав ствердну відповідь.

Незважаючи на зайнятість у парламенті, пан Михайло люб’язно погодився показати усі закутки свого приватного обійстя. Отож ми взяли курс на село Ласківці, що за 22 км від Теребовлі.

Рідне село нардепа зустріло нас розбитими дорогами, якими, напевно, нині нікого не здивуєш у райцентрі чи навіть обласному центрі. Під’їхавши до родинного гнізда Михайла Апостола, ми побачили ошатний двір, де розмістилися три будівлі.

apostol098765

– Сюди переїхав після одруження, – розповідає Номер один Михайло Апостол. – Тому тут я у зятях. Коли оселився, то на подвір’ї була одна будівля, де жили батьки дружини, і невелика літня кухня. Вже за моєї ініціативи літню кухню розширили, відремонтували та перекрили. Добудували майстерню, гараж, приміщення для свійських тварин. Також разом з родиною та дітьми збудували ще один невеличкий будиночок.

Кожен з будинків ошатний, акуратно зроблені зовнішні стіни, при цьому жодних грандіозних будов там немає. Усі - одноповерхові і практично нічим особливим від сусідських не відрізняються.

У літній кухні мешкає теща Михайла Апостола. Для неї зроблено все, щоб вона почувалася комфортно, бо в її поважному віці це необхідно. Так звана нижня хата, яка є найбільшою, сьогодні пустує.

apostol098765 2

apostol098765 2

– Знаєте, хороший ґазда завжди думає про майбутнє. І я сподівався, що мій син Ігор та донька Тетяна, коли знайдуть свої половинки, житимуть у селі в зручних чотирьох кімнатах. Тому нижній будинок має значну житлову площу. На перших порах мої сподівання себе виправдовували, адже там мешкав син з дружиною. Однак так склалися обставити, що діти, як син, так і донька, вирішили облаштуватися в Тернополі. І я на заваді не став, більше того, сам допоміг їм з купівлею квартир. Натомість, як би мені не було прикро, у найбільшій хаті мого обійстя ніхто не живе, у ній не чути дитячого голосу. Але таке життя, і я тут нічого не зроблю. З вибором дітей сперечатися не став, – зазначає Михайло Володимирович.

А між тим, для внуків, які час від часу таки навідуються до дідуся з бабусею, пан Михайло змайстрував гойдалки кількох видів, міні-замок, викладений з каміння, облаштував три зручні лавочки тощо. Тому коли дітлахи приїздять у гості, вони мають де розважитися.

apostol098765 1

apostol098765 1

У верхньому будинку, де живе Михайло Апостол з дружиною Надією, нічого особливого немає. Невеличкий коридор при вході, простора кухня зі старою піччю, звичайна ванна кімната і спальня. В останній, окрім ліжка, над яким, як і в більшості українських сільських родин, розміщено дві ікони, ще є шафа-купе, телевізор, чимало книг і спеціалізованої сільськогосподарської літератури. А в кутку – робоче місце пана Михайла з ноутбуком. Що цікаво, Михайло Володимирович уже в доволі поважному віці познайомився з комп’ютером, інтернетом та іншими сучасними благами, але швидко їх опанував. Тому сьогодні багато часу проводить за комп’ютером або з мобільним телефоном, підключеним до інтернету, уважно вчитуючись в останні повідомлення ЗМІ. Більше того, Михайло Апостол, мабуть, один з небагатьох депутатів особисто, а не з допомогою своїх помічників, веде сторінку в одній із соцмереж, сам закидає відео в «Ютуб». А щоб люди дізнавалися про його громадсько-політичну діяльність, пан Михайло відкрив власний інтернет-сайт – аpostol.te.ua.

apostol098765 4

apostol098765 4

На запитання, що найдорожче є на обійсті, Михайло Апостол довго думав, а потім відповів: «Хіба що дах з металочерепиці або ж ковані ворота»…

apostol098765 3

apostol098765 3

Серед головних проблем родинного маєтку є вода.

– Ми пробурили свердловину на 60 метрів, але, провівши аналіз води, виявилось, що в ній кількість заліза перевищує норму. Тому цю воду використовуємо лише для господарських потреба, натомість для споживання та приготування їжі доводиться брати воду з колодязя, який використовуємо навпіл із  сусідами, – відзначив пан Михайло.

apostol098765 5

apostol098765 5

Серед інших споруд є на подвір’ї і збудований гараж, але, як відзначив Михайло Апостол, наразі у нього не має що ставити. На сьогодні у нардепа відсутній «залізний» кінь.

apostol098765 6

– Свого часу мав чимало автомобілів: ВАЗ-2102, «Мерседес», «Форд», «Сітроєн»,  «Шкода Октавія». Сьогодні свого автомобіля не маю (за дорученням останній передано іншій людині). У Києві авта мені не потрібно, адже парламентарям, які не мають власного житла у столиці, винаймають однокімнатні номери в готелі «Україна», що поруч із Верховною Радою. Додому ж мені зручніше їхати потягом. Приїхавши з Києва до Тернополя, маю чимало хороших друзів, які залюбки мене підвезуть до Ласковець, або ж це може зробити син, у якого є «Шевроле Авео».

Як хороший господар, Михайло Апостол при підтримці членів своєї сім’ї раніше тримав серйозну господарку: корову, свині, гуси, кури тощо. Нині з цього переліку практично нічого вже немає.

«Немає кому за цим усім господарством доглядати, – зізнається Михайло Володимирович і додає: – Я більшість часу проводжу в Києві, дружина зранку до вечора вчителює у Буданівському ПТУ, діти з сім’ями роз’їхались. Фактично на господарці залишилася теща. Вона б хотіла опікуватись господаркою, але ми її відмовляємо, адже роки вже не ті, до того ж вона має проблеми зі здоров’ям. Тому нині на обійстю залишилися лише кури та качки. А також собака Роббі».

На сьогодні, за словами Михайла Апостола, іншої нерухомості в нього немає, хоча, маючи непогані заробітки від фермерського господарства, він міг би собі дозволити придбати житло в тому ж Тернополі. Однак він виріс на землі і його, як магнітом, тягне до Ласковець, де йому все близьке і знайоме.

…Прощаючись, Михайло Апостол сказав, що народним депутатом вічно не буде, а тому в майбутньому ще планує повернутися до роботи на землі, адже свого часу був керівником фермерського господарства.

#Михайло Апостол #маєтки депутата

Коментарі

Оголошення
live comments feed...