Ярослав Мудрий в Нью-Йорку

Стверджується, що на це вказує ікона святителя Миколая "Мокрого", яка в той же час і тим же маршрутом потрапила з Софійського собору Києва в храм Нью-Йорка, повідомляє російський телеканал.

"Логічно припустити, що, якщо ікона вивозилася разом з останками князя Ярослава, значить, вони повинні десь в парі перебувати в одному і тому ж приміщенні або в однієї і тієї ж людини", - заявила заступник гендиректора національного заповідника "Софія Київська" Ірина Марголіна.

Згадана ікона зберігається в храмі Української православної церкви, яка зараз на ремонті. Прихід відмовився обговорювати долю мощей Ярослава Мудрого. Тим часом, настоятель розташованого неподалік храму Святої Трійці в Брукліні протоієрей Володимир Алексєєв закликав до тверезої оцінки.

"Якщо ми тверезо подивимося на цю ситуацію, то уявіть, як давно Ярослав Мудрий жив, скільки років пройшло з тих пір, як він був похований. Що там могло залишитися в цьому кліматі?" - зазначив він.

З Києва до Нью-Йорка приїжджали історики, намагаючись вийти на слід останків князя, проте історична гіпотеза поки не підтвердилася: або вона неправильна, або ті, у кого нині зберігаються мощі, не бажають їх повертати, відзначає телеканал.

На початку березня були оприлюднені результати генетичної експертизи останків, виявлених у саркофазі Ярослава Мудрого у Софійському соборі у 2009 році. Згідно з ними, скелет, який знаходиться в труні, складений з останків двох різних жінок, життя яких розділяє майже тисяча років, причому жодна з них не має жодного відношення ні до Ярослава, ні до його дружини.

"Тиждень"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі