Скільки ви згодні заплатити, щоб дитина спокійно закінчила школу?

До редакції звернувся батько випускника пан О. На його думку, в школах склалася нездорова ситуація: батьків одинадцятикласників спонукають   не лише робити пам’ятний подарунок для школи, накривати столи для членів комісій, а й платити гроші тим, хто приймає іспити.

Причому, поспілкувавшися з іншими батьками, пан О. з’ясував, що так було не завжди. Нові «правила» з’явилися в останні роки, із зміною шкільного керівництва. Йдеться, зауважив наш співрозмовник, про звичайну, неспеціалізовану загальноосвітню школу. І оплата в конверті для членів екзаменаційної комісії та її очільників – це не ініціатива батьків, а тиск адміністрації.

Звичайно, школам важко обійтися без спонсорської допомоги, і зарплати вчителів невисокі, проте сума 2000 грн. для більшості батьків надто велика.  А багатьом доводиться платити ще й репетиторам, бо знань, отриманих на шкільних уроках, для вступу у виш виявляється замало. І батьки розуміють, що їхні діти опиняються "в заручниках" поведінки дорослих - де гарантія, що батьки, виступивши проти примусового збору грошей в школах, не "зіпсують" своїм дітям атестат?

Сьогодні, 18 квітня о 14 год. у міській раді відбудеться  прес-конференція начальника управління освіти і науки Ольги Похиляк. Сподіваємося, тема «платного» закінчення школи не залишиться поза увагою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі