• Головна
  • З Криму до Тернополя прибув 88-річний ветеран УПА
14:05, 25 березня 2014 р.

З Криму до Тернополя прибув 88-річний ветеран УПА

Сьогодні до Тернополя поїздом «Сімферополь-Львів» прибув 88-річний Володимир Чермошенцев. Чоловік є ветераном  УПА, за національністю – росіянин.

Пан Володимир був змушений виїхати з Криму. Як розповідає голова Тернопільської обласної організації Конгресу українських націоналістів Володимир Ткач, після введення російських військ в Криму життя Володимира Чермошенцева опинилося в небезпеці.

“До нього прийшли чи самоообронці Криму, чи російське ФСБ і погрожували: “ми знаємо, що ти Бандера, що ти росіянин і будемо судити по всій строгості військового часу”. Чоловік був змушений шукати пораду. Пан Володимир звернувся до голови Кримської організації Конгресу українських націоналістів Василя Гончарука, який зателефонував до мене та по всій Західній Україні в пошуках місця проживання для пана Володимира”, – розповідає Володимир Ткач. Тернопіль вирішив прийняти  ветерана УПА на постійне місце проживання.

Маленька сумка з нагородами, книгами та газетами – це речі, які привіз пан Володимир зі собою. Він з гордістю показав журналістам посвідчення воїна УПА та інші нагороди.  За словами голови Тернопільської обласної ради Василя Хомінця, ветерана УПА поселять у санаторій «Медобори». Паралельно ведуться переговори з місцевими меценатами, які можуть допомогти у створенні умов для проживання пана Володимира.

“Добре, що ви є”, – сказав Володимир Чермошенцев до тернополян, які зустріли його. Під час зустрічі пан Володимир Чермошенцев не стримував сліз.

“Завдяки вам, завдяки вашому подвигу маємо Незалежну Україну. І те, що зараз той агресор знову напав на українські землі, боронити землю вже справа рук молодого покоління. Ваше покоління все зробило для того, щоб звільнити Україну. Від вашого покоління будуть вчитися молоді українці. Великий вам уклін і дякую за ваш подвиг”, – звернувся Володимир Ткач до ветерана УПА.

Пан Володимир мав складне дитинство та юність. Його батька розстріляли комуністи. Тоді він добрався до родичів в Криму у Бахчисараї. Після початку ІІ світової війни німці забрали Володимира Чермошенцева на примусові роботи і повезли до Німеччини. Там по дорозі Володимира звільнила  УПА. Будучи 16-річним юнаком він приписав собі 2 роки, щоб стати членом УПА. Так він потрапив до Української повстанської армії. Він служив, воював, мав два кульові поранення. Пізніше потрапив у полон, у 50-их роках аж після смерті Сталіна пана  Володимира звільнили і він повернувся до Криму. Як вже писали, після введення в Україну російських військ ветерану УПА довелося виїхати з Криму.

Тамта ГУГУШВІЛІ, фото автора 

З Криму до Тернополя прибув 88-річний ветеран УПА, фото-1

 

#Крим #Тернопіль #88-річнийветеранУПА

Коментарі

Оголошення
live comments feed...