• Головна
  • Разом нас...вже небагато. Чому тернополянки не хочуть народжувати?
13:50, 18 квітня 2011 р.

Разом нас...вже небагато. Чому тернополянки не хочуть народжувати?

За рік населення України зменшилось майже на 180 тисячна, і 1.03.2011р. склало 45 млн 745,213 тис. осіб ( 1.03.2010 р. - 45 млн 923,233 тис. осіб).

Кількість населення за рік зменшилось на 0,4%, або на 178,020 осіб.

За даними експертів, для стабілізації демографічної ситуації в державі, потрібно, щоб на 10 жінок народжувалося 23 дитини. Сьогодні народжується 15.

Якщо в суспільстві не відбудуться зміни, то, за прогнозами фахівців Інституту демографії, вже через 15 років Україну заселять африканці і азіати. І хоча більшість "кольорових" українців, ймовірно,  мешкатимуть у Центральній Україні,  для нашої області збільшення народжуваності також є актуальним. Чому?

- Я б дуже хотіла мати 3-4 дітей, - каже тернополянка Ольга, - але ж я мушу їх не просто народити, а й виховати, дати їм освіту, старт в житті. А як? Чоловік в мене на заробітках, ая сиджу вдома з маленькою донечкою. Скоро вона піде в садок, і напевно, проблем ще побільшає. Я не питаюся, де знайти гроші на одяг, побутові витрати, харчування. Я не хочу просити ні в кого. Я хочу сама заробити. Але де знайти роботу?

Інша молода мама, Таня, коментує ситуацію так:

- Ми з чоловіком вже вирішили, що наш синочок буде в сім'ї єдиним. А як інакше? Ми живемо з батьками чоловіка, в квартирі 2 прохідні кімнати, нас п'ятеро. Малому потрібен свій куточок, до школи піде - треба письмовий стіл поставити. А куди? Я вже зараз думаю, що ми робитимем, якщо син захоче покликати в гості друзів... Я працюю, чоловік теж, проте в нас немає ілюзій щодо придбання власного житла. От і вся демографія.

Мама Іра, гуляючи з коляскою, відповідає нам більш емоційно:

- Та ви що! Я, поки не родила, хотіла мати двох діток. Яка я наївна тоді була! Та це купу грошей треба! Харчування дитяче, ліки, одяг, взуття... Екологія зараз погана, а дитинці потрібні і соки, і пюре, і одяг з натуральних тканин, і порошок спеціальний... Це поки що дитинка маленька.Тих грошей, що держава дає допомоги, то їх раз-два - і вже нема!

І ніби підсумовуючи розмову, спільну думку висловлює тато Василь:

- Дати дитині життя - це дуже велика відповідальність. А що я дам дитині в цьому житті? Чому я буду вчити свого сина - як вижити в злиднях? Важко зараз з дітьми. Я не кажу, що матеріальне має стояти понад духовне. Але дитина дорослішає, має можливість порівнювати, задає питання - чому, тато, ти літом їздиш на ровері на дачу, я їду до баби в село, а сусідський хлопчик з татом і мамою - на Червоне море?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...