Відпочивай на Тернопіллі!

Захід організовує комунальне під­приємство «Тернопільський обласний інформаційно-туристичний краєзнавчий центр». Суть акції полягає у тому, аби ко­жен турист міг відкрити для себе Терно­пілля, його природні та архітектурні дива, а також на згадку та на підтвердження факту відвідувань конкретних туристич­них об'єктів придбати у визначених міс­цях невеличкі сувеніри, які називаються туристичні марки (скорочено ТМ).

Туристичні марки - це чеський ви­нахід, що бере початок із 1998 року. ТМ - дерев'яне кружальце із зображенням певної туристичної атракції: архітектурної, історичної або природної пам'ятки. Це може бути замок, вершина гори, кос­тел, печера, музей, дерев'яна церква тощо. ТМ принципово відрізняється від звичайного сувеніра тим, що туристич­на марка виконує роль трофея - підтвер­дження того, що мандрівник відвідав да­ний об'єкт, адже в іншому місці придбати її неможливо. Іншими словами, ТМ "Зба­разький замок" можна придбати лише в цьому замку й більше ніде.

Чим не спосіб удома пригадати свої мандри й похвалитися перед друзями: "А ось де я був!"

Отже, подорожуючи, мандрівники можуть одночасно поповнювати свою колекцію "трофеїв". Але ТМ можна не просто збирати як привабливі сувеніри, а й долучитися до туристично-колекціо­нерської гри, якою захоплюються десятки тисяч завзятих європейських туристів. Кожна ТМ має свій номер, а разом вони створюють систему з кількох сотень ту­ристично-маркових місць по всій країні. Ця система відображена на сайті 'Турис­тичні марки - Україна". Більше про гру на сайті www.turystycni-marky.com.ua

Де ж, як не на Тернопіллі, можна "роз­вернутися" з туристичними марками, адже наш край такий багатий найрізно­манітнішими пам'ятками!

Серед тернопільських ТМ - замки, па­лаци, печери, монастирі, храми, водоспа­ди, скельний храм. Однією з перших ма­рок стала ТМ "Гіпсова печера Млинки", а серед найновіших - Кафедральний кос­тел у Тернополі. Найбільше ТМ зосеред­жено у всесвітньовідомих Бучачі, Чорткові, Бережанах. Подекілька ТМ-місць бу­дуть мати, звісно, і Тернопіль, і Теребовля, і Микулинці - на Тернопільщині не бракує історичних місць. Чимало тут і поодино­ких ТМ-місць, розташованих при відда­лених об'єктах.

У звичайних продуктових крамницях або кав'ярнях доведеться розшукувати ТМ у Сидорові, в Окопах, в історичному урочищі Червоноград. Але це лише до­дає азарту колекціонерам!

Учасники акції-марафону «Відпочи­вай на Тернопіллі» мають у період з 1 травня і не пізніше 1 вересня заре­єструватися за адресою [email protected] та підтвердити факт збору ту­ристичних марок. Кожен учасник ак­ції матиме можливість отримати без­ліч цінних призів. Чим більше збере марок, тим вищі його шанси отримати головний приз.

Підсумки акції-марафону будуть під­биті 27 вересня - в День туризму в Україні. Деталі акції на сайті www.ternotravel.com

Відпочивай на Тернопіллі!, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі