• Головна
  • Хто у Тернополі не платить за комунальні послуги?
12:00, 26 березня 2014 р.

Хто у Тернополі не платить за комунальні послуги?

У Тернополі є квартири, власники яких роками вперто не платять за комунальні послуги. І в більшості випадків не платять саме люди фінансово забезпечені.

- Хтось посилається на те, що житлово-комунальні послуги неякісні, хоча нікуди з цього приводу не звертався, хтось заявляє, що сміття не має, не викидає, і платити за його вивіз не буде, або що «квитанцію не отримував, і скільки платити – не знаю». Однак коли справа доходить до примусового стягнення заборгованості через суд, борги, як правило, погашаються, – розповів Михайло Шидлівський, директор «Укрспецінформу» – приватного підприємства, що займається організацією прийому та обліку комунальних платежів, надає інформаційні послуги у комп’ютерній системі та забезпечує її обслуговування.

Мешканці області, за його словами, оплачують комунальні послуги майже 100-відсотково. У Тернополі ситуація складніша, але й тут 90 відсотків населення рахунки комунальників не ігнорують, пише Свобода.

- Фінансова дисципліна тернополян поліпшилася, та загалом середній термін заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг – місяць – два. Зокрема, двомісячна заборгованість споживачів за воду склала більше 5 мільйонів гривень, за газ – 12 мільйонів, більше 14 мільйонів – за послуги ЖЕКів. 33 мільйони за два з половиною місяці – борг «Тернопільтеплокомуненерго».

Нині в Тернополі працює близько 30 приватних житлово-експлуатаційних підприємств. Хто не згоден мати справу з ЖЕКми – створили ОСББ ( об’єднання співвласників багатоквартирного будинку). До речі, приватні ЖЕКи не є правонаступниками комунальних і борги, накопичені попередниками, на себе не беруть, тож наразі вони «зависли». А сумлінні споживачі, які наперед заплатили комунальному ЖЕКу, що почив у Бозі, залишилися без грошей. Жодної копійки переплати ще нікому не повернули. А для пенсіонерів ці гроші аж ніяк не зайві.

#Тернопіль #комунальні послуги #заборгованість

Коментарі

Оголошення
live comments feed...