Тернополянам пора починати збирати гроші на похорон...

Опубліковано проект рішення виконавчого комітету міської ради “Про встановлення цін (тарифів) на ритуальні послуги” та аналіз регуляторного впливу даного рішення.

Міська рада просить мешканців Тернополя взяти активну участь в його обговорені і подавати пропозиції та зауваження в управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології, 46001, м. Тернопіль, вул. Коперника,1 другий поверх, тел. 52-58-48, 25-47-16.

Пропозиції і зауваження приймаються протягом календарного місяця з дня оприлюднення проекту рішення в усній чи письмовій формі та будуть враховані при підготовці даного питання для розгляду виконавчим комітетом міської ради.

Про встановлення цін (тарифів)  на ритуальні послуги

Розглянувши розрахунки тарифів спеціалізованого комунального підприємства “Ритуальна служба” на ритуальні послуги, які враховують підвищення вартості паливно-мастильних та інших матеріалів, ріст мінімального рівня заробітної плати, керуючись Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про поховання та похоронну справу” та іншими нормативно-правовими актами щодо надання ритуальних послуг, виконавчий комітет міської ради

ВИРІШИВ:

1.     Рішення виконавчого комітету міської ради від 02.07.2009р. №987  “Про встановлення цін (тарифів) на ритуальні послуги” – скасувати.

2.     Встановити спеціалізованому комунальному підприємству “Ритуальна

служба” тарифи на ритуальні послуги, згідно з додатком (додається).

3.     Ціни (тарифи) на ритуальні послуги і предмети ритуальної належності, не передбачені в додатку до даного рішення, встановлюються відповідно до чинного законодавства.

4.     Відділу зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації міської ради опублікувати рішення в засобах масової інформації.

5.     Рішення набирає чинності з дати оприлюднення  в засобах масової інформації.

6.     Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого  заступника міського голови Ландяка П.Д.

Міський голова                                                                     С.В. Надал

Заступник міського голови -

керуючий справами                                                              О.І. Степанюк

Аналіз регуляторного впливу рішення виконавчого комітету міської ради

“Про встановлення цін (тарифів) на ритуальні послуги”

 

Опис проблеми

На сьогоднішній день в м. Тернополі діючі ціни на ритуальні послуги для населення не відповідають їх реальній собівартості. Це пов’язано із значним ростом цін на основні складові собівартості виробництва ритуальних послуг (діючі тарифи на послуги затвердженні рішенням  виконавчого комітету Тернопільської міської ради 02.07.2009р. № 987).

Основними причинами зростання витрат в порівнянні із існуючими в діючих тарифах є:

-         ріст цін на  матеріали  склав 65% порівняно із закладеними в ціні на послугу автотранспорту для обслуговування обряду «Похорони» на даний час, а саме становив з 0,69 грн. за км. до 1,14 грн. за  км. (ріст дизпалива з 5,3 грн. до 9,1 грн. за 1 літр, бензину А-76 з 5,9 грн. до 8,9 грн. за 1 літр., мастила моторного з 8,4 грн. до 13,4 грн. за 1 літр.);

-         ріст заробітної  плати склав порівняно із закладеними в ціні на даний час водія 58% (за одну годину становила 6,47 грн., станом на 01.04.2011р.  заробітна плата водія за одну годину становить 10,21 грн.), та робітника ритуальних послуг по захороненню 33% (становила 6,04 грн. за год. на 01.04.2011р. 8,05 грн. за год.).

Цілі регулювання

Прийняття даного рішення має на меті привести ціни на необхідні та першочергові ритуальні послуги, що надає СКП “Ритуальна служба”, до рівня, який забезпечить:

-         утримання якості надання ритуальних послуг на рівні нормативної;

-         дотримання та виконання норм трудового законодавства та колективного договору;

-         беззбиткову діяльність СКП “Ритуальна служба”, відповідно до вимог Господарського кодексу України та статті 31 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” від 24.06.2004р. № 1875-IV;

-         впровадження інвестиційних проектів, спрямованих на забезпечення розвитку надання якісних послуг та підтримки споруд і техніки в належному стані.

Механізм регулювання

Досягнення регуляторних цілей передбачається шляхом прийняття рішення про впорядкування цін на ритуальні послуги.

Рішення про впорядкування цін на ритуальні послуги,  у разі його прийняття, буде єдиним процедурним документом відповідно якого споживачам проводитимуться розрахунки вартості ритуальних послуг.

Альтернативи

1.     Збереження існуючого стану, тобто без зміни діючих цін та без надання дотацій з міського бюджету. Дана альтернатива є неприйнятною, оскільки така ситуація однозначно приведе до зростання збитковості підприємства, а відтак до припинення надання ритуальних послуг.

2.     Часткове підвищення тарифів на ритуальні послуги  для населення до рівня неповного відшкодування економічно - обґрунтованих витрат. Дана альтернатива може бути прийнятною, але має свої недоліки через те, що частину коштів необхідно все ж таки буде виділяти з міського бюджету для відшкодування збитків зазначеного суб’єкта господарювання. В даний час виділити з міського бюджету кошти можливості немає.

3.     Надання СКП “Ритуальна служба” дотації в повному обсязі на покриття збитків від неповного відшкодування економічно - обґрунтованих витрат в цінах без їх зміни. Дана альтернатива не розглядається, як оптимальний варіант вирішення проблеми, у зв’язку з тим, що кошти на надання дотації повинні виділятися із міського бюджету, а вони є досить значними і в бюджеті не передбачені.

Вигоди та витрати

Сфера інтересів міської влади та підприємства.

Вигоди:

-         покращення якості наданих ритуальних послуг;

-         забезпечення прибуткової роботи СКП “Ритуальна служба”;

-         зменшення звернень та скарг споживачів.

Сфера інтересів громадян.

Вигоди:

-         підвищення якості наданих ритуальних послуг.

Витрати:

-         незначне підвищення цін на ритуальні послуги.

Заходи з допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності.

Базове дослідження – населення, яке отримувало ритуальні  послуги та сплачувало за них згідно рішення  виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 02.07.2009р. № 987.

Повторне дослідження – населення, яке буде одержувати ритуальні послуги та сплачувати за них відповідно до цін, затверджених “новим” рішенням виконавчого комітету міської ради.

Показники результативності

В результаті проведення, як базового, так і повторного дослідження будуть досліджуватись та вивчатись наступні показники:

1.     Показник прибутковості чи збитковості підприємства (щоквартально).

2.     Рівень відшкодування тарифом витрат на ритуальні послуги (щоквартально).

3.     Рівень рентабельності цін на ритуальні послуги (щоквартально).

4.     Показники погашення кредиторської заборгованості .

5.  Показники наданих послуг:

-  кількість скарг на проблеми у забезпеченні послугами,

- кількість скарг стосовно неналежного обслуговування та якості наданих послуг.

6. Показники вивчення громадської думки щодо стану ритуальних послуг:

- кількість проведених тематичних форумів з проблем якості надання послуг,

якості обслуговування споживачів.

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою  та екології.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі