Хто в Тернополі гратиме в «Зарніцу»?

Молоді націоналісти з Тернопільщини заявляють, що не будуть допомогати владі організовувати гру для школярів „Зірниця".

Вони обіцять натомість зробити все, щоб цю гру не проводили.

Про це Gazeta.ua заявив голова тернопільського обласного осередку Молодіжного націоналістичного конгресу Віталій Вовк.

За його словами, місцевий начальник обласного управління освіти звертався до нього за допомогою в організації „Зірниці".

"Але навіщо зараз починати „Зарніцу", якщо по всій Україні вже давно проводять подібну гру „Джура", яка базується на українських козацьких традиціях", — обурюється Вовк.

Методист головного штабу всеукраїнської гри „Джура" Микола Бігус зазначає, що слова „Зірниця" в українській мові взагалі немає. Це калька від російського „зарница", український переклад цього слова – „заграва".

Водночас Бігус припустив, що запроваджена Табачником гра буде сприяти розколу між українцями. Адже приклад героїзму радянських воїнів-партизанів, який навʼязуватиметься цією грою, по різному сприймається в різних регіонах країни.

„Розробляючи гру „Джура", було вирішено робити її на ідеологічних засадах українського козацтва. Козак – це той образ, який добре сприймається у всіх куточках України, і сприяє обʼєднанню людей. Практика показала, що вибір було зроблено вірно. В перший же рік цієї гри до неї вдалося залучити майже всі регіони України. Перемогла тоді команда з Миколаївської області, а Донеччани були третіми", — каже методист „Джури".

Нагадаємо, відбіркові змагання спортивно-патріотичної гри „Зірниця", згідно з наказом міносвіти, мають пройти вже в травні цього року.

Школярську гру, популярну за радянських часів, на 20-му році незалежності України, відновили з ініціативи міністра освіти Дмитра Табачника.

Газета по-українськи
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі