• Головна
  • «Тернопільводоканал» чекає на кредит: під час освоєння коштів можуть зрости тарифи на воду
17:00, 26 березня 2014 р.

«Тернопільводоканал» чекає на кредит: під час освоєння коштів можуть зрости тарифи на воду

«Тернопільводоканал» разом із комунальними підприємствами Харкова, Кіровограду, Житомира та низки інших міст вступив у боротьбу за гроші Світового банку.

Кошти, які він дасть у  кредит, витратять на реалізацію проекту водопостачання та водовідведення у місті. Через три місяці «Тернопільводоканал», ймовірно, отримає понад 290 тисяч гривень на модернізацію водопостачання та водовідведення. Кредитні кошти Світового банку на програму «Розвитку міської інфраструктури» Тернопіль повертатиме впродовж  20 років з мінімальним відсотком 1,5. За словами директора комунального підприємства, розпоряджатися такими коштами доведеться вперше, передає ІНТБ.

ВОЛОДИМИР КУЗЬМА, директор КП «Тернопільводоканал»: «37 млн. доларів США – це та сума, на яку наразі орієнтується Світовий банк надати позику. Зрозуміло, що в гривневому еквіваленті ця сума може бути більшою, але ми повинні теж розуміти, що обладнання теж подорожчає в зв’язку з цим ростом. В будь-якому випадку, сума здається дуже великою. Ми такої суми ще не освоювали на модернізацію наших об’єктів. Ми, до прикладу, вивчали досвід Східної Німеччини, то міста Дрезден, яке приблизно в 2-2,5 рази більше від міста Тернополя, вони за період 10 років освоїли більше ніж 500 млн. євро».

Щоб отримати кредит, треба довести банку, що  місто зможе його повернути, каже Володимир Кузьма.

ВОЛОДИМИР КУЗЬМА, директор КП «Тернопільводоканал»: «Сам кредит передбачає, що він надається державі Україна з визначеним колом учасників – це є вже конкретно міста. Гарантію повернення цього кредиту дає Міністерство фінансів. На даному етапі Міністерство фінансів хоче ще отримати суб-гарантію від органів місцевого самоврядування, від місцевих бюджетів. Щоб  дійсно бути загарантованим в поверненні цих кредитів. Оскільки практика попередніх міст дещо свідчить, що при неврегульованості питання, 100% відшкодування тарифом витрат підприємства не завжди є гарантія повернення цих позик».

В період освоєння коштів тарифи на послуги «Тернопільводоканалу» можуть зрости , каже Володимир Кузьма. І додає, з суми, яку доведеться платити за водопостачання та водовідведення, левову частку виділятимуть на модернізацію підприємства.

#«Тернопільводоканал» #кредит #тарифи на воду

Коментарі

Оголошення
live comments feed...