• Головна
  • Найближчим часом у Тернополі планують зустріти ще 150 переселенців з Криму
14:00, 27 березня 2014 р.

Найближчим часом у Тернополі планують зустріти ще 150 переселенців з Криму

«Найближчим часом плануємо зустріти ще 150 осіб, в основному це дружини і діти військових. Тернополяни готові прийняти у своїх домівках 60 людей, також для тимчасового проживання переселенців будемо залучати будинки відпочинку, санаторії, підшуковуватимемо й місця для тривалого проживання», - інформує координатор Громадського цивільного штабу Микола Сивирин.

Більшість тих, хто вирішив знайти притулок у Тернополі, – сім’ї з дітьми. Серед переселенців сім’я військовослужбовця з Донеччини, багатодітна сім’я з Криму і навіть кілька пенсіонерів.

Причини вимушеного переселення різні. Наприклад, родина з Херсонщини переїхала через те, що на їхніх полях стоять війська – з одного боку - українські, а з іншого – російські, які замінували територію протитанковими і протипіхотними вибухівками. З Криму, щоб уникнути ворожого ставлення, вимушені виїжджати люди, що підтримували Майдан. Переселяються і ті, хто не захотів жити в умовах окупації або хвилюється за безпеку і майбутнє своїх дітей, пише Номеродин.

У Тернополі влада і громадськість спільними зусиллями займаються соціальним облаштуванням переселених сімей. Дітей влаштовують у школи і садочки, організовують медичний супровід. Тернополяни приймають переселенців до своїх домівок. «Найкращий варіант – приватне житло, оскільки багато сімей – багатодітні. Ще один варіант для проживання – будинки, які є у власності сільських рад. Протягом літа сім’ї зможуть привести їх до ладу. На цей час дві багатодітні сім’ї проживають у готелі «Братислава», - розповідає Микола Сивирин.

У Криму і на Сході люди залишили своє майно, будинки, квартири. Коли ситуація стабілізується, більшість із теперішніх переселенців планують повернутися додому. Однак дві родини вже вирішили залишитися в Тернополі на постійне проживання.

#Тернопіль #переселенці з Криму #окупація

Коментарі

Оголошення
live comments feed...