• Головна
  • Поблизу Тернополя вода з каналізації тече у річку
08:30, 28 березня 2014 р.

Поблизу Тернополя вода з каналізації тече у річку

У річку Гнізна, що у Великих Бірках поблизу Тернополя, тече вода з каналізації.

Селяни кажуть, це відбувається часто. Річку забруднюють давно. З'ясувати чому це відбувається, нам не вдалось. Районний еколог відмовився спілкуватись, а сільський голова пообіцяв пояснити ситуацію завтра. 

Мешканці ближніх до Великих Бірок сіл б'ють на сполох. Люди стурбовані тим, що фекалії стікають у річку Гніздна. Кажуть нечистоти попадають у воду не перший рік. З відповідними скаргами люди зверталися проте ніхто не реагує, передає tv4

- Ми писали, ми дзвонили. Всі ці нечистоти з районної лікарні йдуть, все це йде сюди, ніде нічого не очищається. Люди хворіють в лікарні туберкульозом, онко, різними хворобами і це все йде прямо в річку, там діти купаються, наші діти купаються, пів району, може хтось і п"є ту воду, ловлять рибу, їдять ту рибу, качки, кури, - пояснює мешканець села Дичків Ярослав Махінка.

- Воно тече постійно просто на то ніхто не реагує, ні екологія, жоден виконавчий орган на це не реагує, - мешканець села Дичків Тарас Вівчаровський.

Працівник екологічної інспекції спілкуватися з нами відмовився. Поспілкуватися з сільським головою Великих Бірок нам вдалося телефоном. Чиновника на місці не було, він пояснив, що поїхав в Тернопіль на зустріч із головою облдержадміністрації Олегом Сиротюком. На запитання чому нечистоти стікають у річку відповів:

- В нас каналізація в річку не стікає, в нас очисні споруди працюють в штатному режимі.
Сільський голова пояснює: вчора подав запит в водгосп, в екологічну інспекцію, про те що останніми днями в річці Гніздна різко впав рівень води більше як на один метр, сьогодні служби мали приїхали і встановити причину.

- В селі Дичків є ГЕС і власник її різко підняв шлюзи і підняв воду, це викликало незадоволення людей. Я знаю що ті служби приїхали. Я знаю, що це викликало велике незадоволення у власника гідроелектростанції і він для того щоб мені помститися, бо ми йому наступили на хвіст викликає телебачення, підбурює громадськість, що нібито я не працюю. Що стосується очисних споруд, я буду радий завтра вас зустріти в Бірках і ми предметно поговоримо, - говорить сільський голова Великих Бірок Роман Мацелюх.

- Він сказав, що ми нанесли шкоду природі рибі і на метр впала вода. Я готовий завтра з Вами під’їхати і запросити і громаду села і природоохоронні прокуратуру, і екологічну інспекцію, представник якої сьогодні втік і сказав, що це не в його компетенції, те що сільський голова каже, що нічого не тиче. Це на його совісті, - каже директор Дичківської ГЕС Олег Олійник.

Один з працівників очисної станції пояснює, що сьогодні нечистоти текли, бо ремонтували насос, мешканці ж кажуть, фекалії витікають постійно.

#Поблизу Тернополя #каналізація #річка

Коментарі

Оголошення
live comments feed...