• Головна
  • Тернополянину, якого поранили гранатою на Майдані, врятували ногу в Австрії
12:30, 31 березня 2014 р.

Тернополянину, якого поранили гранатою на Майдані, врятували ногу в Австрії

Студент Володимир Безкоровайний, якого було поранено на Майдані в Києві, після лікування за кордоном повернувся  додому.

Зі сльозами на очах хлопець обіймає маму сестру та брата, які приїхали його зустрічати на залізничний вокзал. Зізнається: щасливий, що вижив і повернувся в Тернопіль. В Австрії його буквально поставили на ноги.

Двадцятирічний хлопець мешкає у Хоросткові. Навчається в Борщівському агротехнічному коледжі. Поїхав на Майдан одразу після розгону студентів. А вже через два місяці отримав важке поранення ноги – граната пошкодила коліно під час атаки беркуту, пише Наш день.

- Коли спецпризначенці відходили, то почали кидати гранати , – пригадує Володимир. – А людей було дуже багато, всі почали панікувати, ми не знали що робити, стояли. Граната потрапила в мене і підірвалася.

До лікарні хлопець довший час не звертався. Лікувався самотужки на тому ж Майдані. Це й ускладнило поранення. Осколки від гранати, які зачепили кістку, почали гноїтися. Володю, як і багатьох інших важкохворих, терміново відправили до Австрії. Хлопці їхали звичайним рейсовим літаком. В аеропорту їх зустрічали та на реанімобілях розвезли у приватні клініки. Транспортування українців організував Австрійський Червоний Хрест.

- Наші герої мали неймовірну підтримку посла Австрії в Україні пана Хайма, – розповідає отець Іван Гуняк. –  Хлопці не мали закордонних паспортів, тож їм поставили австрійські візи у внутрішніх паспортах.

Повне діагностування, лікування, медичний супровід профінансувала австрійська сторона. Після лікування у Відні Володимир проходив реабілітацію у Будапешті. Зізнається, за кордоном ставилися до українців дуже добре.

На батьківщину повернувся здоровий. Каже, здасть сесію у коледжі – й одразу на Майдан. А звідти поїде до Криму. Відсиджуватися вдома не збирається.

maydann

Рідні не перечать бажанню хлопця і пишаються ним. Однак перебування Володі на Майдані стало для них справжнім випробування. Мама, брат і сестра страшенно хвилювалися за нього

- Я дуже переживала. Не спала ночами, – зізнається матір Володимира пані Марія. – Це дуже страшно. Я часто йому телефонувала. Дякую сину, що він завжди брав трубку і заспокоював мене. Я не забороняла йому їхати на Майдан.  Це його вибір. Якщо знову повернеться в Київ, буду молитися за нього, переживати.  І як треба буде, я також з ним піду.

Чи доведеться хлопцю взяти до рук не книжку, а зброю, покаже час. Однак, друзі Володимира впевнені: він вже захистив Україну, на Майдані. А у теперішній ситуації боронити державу повинні професіонали. 

 

 

#Тернополянин #поранили гранатою #Майдан #лікування в Австрії

Коментарі

Оголошення
live comments feed...