• Головна
  • У Києві близько півсотні тернополян забарикадувалися у КМДА
17:00, 31 березня 2014 р.

У Києві близько півсотні тернополян забарикадувалися у КМДА

Про це повідомив представник тернопільської самооборони Олег Вітвіцький. За словами чоловіка, 45 осіб з Тернополя заблокували одну з адмінбудівель і не хочуть повертатися додому. Звільнити приміщення людей просять і рідні, і командири самооборони, але ті не слухають. Остання надія на священнослужителів, каже Олег Вітвіцький.

– Звертаюся від імені самооборони Майдану і заявляю: «Майдан закінчився!» – каже Олег Вітвіцький. – Адже маємо такі прецеденти, що в силу психологічних чи інших мотивів люди повертаються в Київ на Майдан, займають адміністративні будівлі, формуються в угруповання, спрогнозувати дії яких дуже важко. Звісно, є багато незавершених речей, але ми йдемо на зустріч цьому заклику, бо бачимо серйозну небезпеку локальних груп, які залишаються на майдані в Києві, і їх починають використовувати різні спецслужби. Тому ми стараємось забирати таких людей. Сьогодні мали аудієнцію в митрополита. Він відправляє трьох священиків у Київ, щоб вони допомогли у тій справі. Зараз у Києві залишаються близько 45 тернополян, які забарикадувалися в КМДА і не хочуть слухати ні представників влади, ні самооборони, ні інших суспільних груп. Єдине сподівання на духовенство, що воно допоможе їх витягнути.

Олег Вітвіцький зазначає, що чинити радикальні кроки щодо цих груп небезпечно, пише Номер один. З одного боку – це ламає їхню психіку, з іншого – може породити агресію.

- Ті, до кого можна було застосувати наказ, давно вже вдома, залишили камуфляжі і намагаються бути корисними в інших речах, – каже чоловік. – А ті, в кого є цей військовий синдром, залишаються на місцях.

«Військовий синдром» - саме такий діагноз ставлять тернопільські психотерапевти людям, які не можуть усвідомити завершення активних дій на Майдані і повернутися до звичного життя.

За словами психотерапевта Марії Хомів, такі люди легше почуваються у стані війни, аніж вдома, тому вони постійно повертаються до минулих подій і перебувають у бойовій готовності. Так би мовити, приміряли на себе роль бійця і не можуть з неї вийти. Навіть у суспільному житті думками ця категорія людей постійно повертається до Майдану. Вони в усьому бачитимуть загрозу, шукатимуть зброю, одягатимуть камуфляж. Це небезпечно як для самої людини, так і для її оточення, тому з ними повинні працювати лікарі-психотерапевти.

Для цього в Тернополі діє центр надання психологічної допомоги «Порадня» (в будинку профспілок на вул. Танцорова, 51, офіс 706). Центр працює безкоштовно щодня з 17.00 до 20. 00.

#тернопільські активісти #КМДА #барикади

Коментарі

Оголошення
live comments feed...