Тернополяни вшановують Страстну п'ятницю

В усіх куточках Тернопілля в цей день різні звичаї, проте спільним є головне - відмова від важкої і брудної роботи, від роботи на землі тощо, щоб мати можливість відвідати богослужіння і поклонитися Плащаниці. В багатьох районах Тернопільщини в цей день госопдині навіть не печуть пасок. Увійшовши в храм, до Плащівниці віруючі прямують навколішки.

У цей день Месія був знехтуваний Своїм народом, підданий страшним знущанням, несправедливо засуджений і відданий болісній страті.

Розп'яття на хресті було найганебнішою, найболіснішою і найжорстокішою стратою для найбільш затятих лиходіїв: розбійників, убивць, бунтівників і злочинних рабів.

Муки розп'ятої людини неможливо описати. Смерть була настільки повільна, що дехто мучився на хресті по декілька днів.

Навіть виконавці стратине могли холоднокровно дивитися на страждання розп'ятих. Вони готували напій, яким намагалися або вгамувати нестерпну спрагу страждаючих, або ж домішками різних речовин намагалися тимчасово затьмарити свідомість і полегшити муки.

Іудейські начальники хотіли навіки зганьбити Ісуса Христа, засудивши Його до такої смерті. Коли привели Ісуса Христа на Голгофу, то воїни подали Йому пити кислого вина, змішаного з гіркими речовинами, щоб полегшити страждання. Але Господь, спробувавши, не захотів пити його. При хресті Ісуса стояли Його Матір, апостол Іоанн, Марія Магдалина і ще декілька жінок, які вшановували його.

Під час страждань Спасителя на Голгофі сталося велике знамення. З тієї години, як Ісус був розп'ятий - сонце затьмарилося і настала темрява всією землею, і тривала до самої смерті Ісуса.

У Велику п'ятницю християни східного обряду правлять Божественну літургію, натомість читається Євангеліє про Страсті Христові. У середині дня відправляється вечірня з чином виносу Плащаниці.

Ввечері у Велику п'ятницю в храмах правиться утреня Великої суботи з чином поховання Плащаниці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі