Тернополяни - процвітання чи животіння?

Тернопільщина - область специфічна. Великі підприємства тут давно втратили колишню славу, сільське господарство в скруті, поширені явища безробіття і заробітчанства. Через це краяни часто нарікають на долю. А визначити, чи мають такі нарікання підстави, краще за все через порівняння.
Так, на Тернопільщині найнижча в Україні зарплата. Взагалі Україна посідає 36-е місце в списку зі 124 країн за рівнем добробуту населення. І за статистичними підрахунками, 16% населення України задоволене життям і відносить себе до категорії тих, хто "процвітає". У цьому сенсі Україна стоїть на рівні В'єтнаму, Туреччини й Румунії

Це краще, ніж Південна Африка, Узбекистан, Лівія, Португалія, Киргизстан, Туніс і Угорщина - там по 14% задоволених.

Однак населення України бідніше від населення Хорватії, Росії та Еквадору, де по 24% "процвітаючих". Ці три країни очолюють список 67 країн, які входять до умовної категорії "пересічно важкого" життя.

Справжні злидні превалюють там, де "процвітає" не більше за 12% населення. До цієї умовної категорії "животіння" соціологи відносять 38 країн. Зокрема, це Ємен, Китай, Афганістан, Вірменія та Єгипт: там по 12% задоволених життям. Трохи нижче - Грузія, Азербайджан і Македонія з 10%-ми "процвітаючих".

У категорії "тих, хто животіє" - Таджикистан, Камбоджа, Камерун, Судан, Зімбабве, Уганда і Чад - із 1% задоволених життям. Причому найближчими роками опитувані не сподіваються на поліпшення долі.

"Процвітаючим" своє життя вважає населення лише 19 країн світу зі 124 досліджених. У них благополучними себе вважають більшість громадян.

У Данії таких "процвітаючих" - 72%, далі йдуть Швеція, Канада, Австралія - 65%, Фінляндія - 64%, Ізраїль - 63%, Сполучені Штати - 59%.

Інститут Геллапа складав таблицю "процвітання" за принципом соціологічної драбини з 10 щаблями. Запитували: на якому щаблі ви себе бачите? Якщо нагорі - це "процвітання", посередині - "пересічно важке" життя, внизу - "животіння".

Кожний з тернополян за тими ж критеріями може оцінити своє життя на різних етапах, порівняти його з іншими. І зробити висновки.

Економічна правда
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі