«Озветься й дерево любов'ю до Христа…» - виставка дерев'яних ікон

У державному архіві відкрилася експозиція виставки «Озветься й дерево любов'ю до Христа…» основу її складають дерев'яні ікони  уродженця с. Гнилички Підволочиського району Тернопільської області Володимира Шерстія.

Варто зазначити що п. Володимир є майстром з династії іконописців. Його дід Степан Зозуля працював в жанрі іконопису.

Перша персональна виставка п. Шерстія відбулася влітку 2003 р.  в м. Курітіба (Бразилія). І ось уже другий рік перед Великоднем в державному архіві Тернопільської області виставляє свої роботи Володимир Шерстій. У експозиції також представлені фото роботи Ігоря Крочака, що стосуються спадщини скульптура Іоана Георга Пінзеля, та дерев'яних храмів Тернопільщини.

Другою в державному архіві Тернопільської області відкривали виставку приурочену трагічній техногенній світовій катастрофі, що відбулася 26 квітня 1986 року з вини радянського керівництва на  Чорнобильській АЕС в Україні. Виставка має назву «Чорнобильська трагедія».

В експозиції виставки представлені світлини того періоду та документи радянських та партійних органів Тернопільщини, що стосуються проблематики ліквідації аварії на ЧАЕС.

Також,  фото сучасних пам’ятників та меморіальних комплексів присвячених героям ліквідаторам  і жертвам аварії на ЧАЕС. Автор виставки головний спеціаліст ДАТО Оксана Ковальчук.

Відкривав виставки директор  державного архіву Тернопільської області кандидат історичних наук Юрій Гумен.

Від Тернопільської обласної державної адміністрації з вступним словом  виступив заступник голови ТОДА Андрій Флісак, від Тернопільської обласної ради депутатів перший заступник голови ради Сергій Тарашевський.

Слово мали ліквідатори аварії на ЧАЕС: заступник голови Тернопільської міської організації «Інваліди Чорнобиля» Олександр Деркач та голова Тернопільської міської організації «Інваліди Чорнобиля» Володимир Хомик.

Поблагословив відкриття виставок о. Мартин, сотрудник  Катедрального Собору Непорочного Зачаття Діви Марії Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ.

proТернопіль
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі