Гідом для своїх гостей може стати кожен тернополянин

Так, через руйнування під час Другої світової війни Тернопіль втратив чимало історичних пам'яток. Але відпочити від щоденної метушні можна у парках і скверах, біля Ставу, у Центрі.

- Тернопіль – це місто для життя, - пояснює директор КП Тернопільської облради "Тернопільського обласного інформаційно-туристичного краєзнавчого центру” Лариса Римар. – Адже воно увійшло до групи міст-лідерів за тривалістю життя городян. А що може бути важливіше, аніж жити довго, щасливо і здорово?

В Америці, як вона каже, тепер запроваджують так звані подовжені вихідні. За цей час цілком вдається відпочити у власному місті. Влаштувати подібне можна й у Тернополі.

Мандрівка у минуле

Подорож містом у туристичному центрі пропонують розпочинати від Старого замку. Адже, як зауважує Лариса Римар, з місця народження міста бере початок мандрівка у його минуле. Втім, завершувати маршрут фахівці радять біля Ставу, бо такої цікавинки немає ні в кого.

- Церква Воздвиження Чесного Хреста - Надставна, бароковий Домініканський костел - Катедра, церква з ломаного каменю - Різдва Христового, - перелічує пані Римар. – Розповісти варто і про втрачений Парафіяльний костел, на місці якого давно стоїть ЦУМ. І це – не всі цікаві культові споруди міста.

Жалкує Лариса Римар, що підземелля міста так і залишаються недослідженими, хоча вони могли б стати цікавим туристичним об'єктом. Зацікавити гостей можна, на її думку, і багатою колекцією Тернопільського обласного краєзнавчого музею.

- Там є такі експонати, які хотів би мати кожен музей зі світовим ім’ям, - додає пані Римар. – Йдеться про артефакти Трипільської культури, шаблю польського короля Яна Собеського, особисті речі Соломії Крушельницької, стародруки, люльку турецького паші та багато іншого.

Туризм – не суха історія

Переважно у туристів враження про місто складається на ґрунті емоцій. Цьому своїми розповідями може посприяти екскурсовод, який уміє подати інформацію. Проте, гідом для своїх знайомих та гостей може стати кожен тернополянин, якщо дійсно зацікавиться історією рідного міста.

- Туриста цікавить невідоме, - зазначає Лариса Римар. – Про Тернопіль також можна багато цікавого і дивовижного розповісти.

Прикрасити екскурсію, за словами пані Лариси, можуть розповіді про життя та традиції людей, які тут жили.

- Наприклад, чому залізничний вокзал побували поблизу Центру? – запитує фахівець. – Виявляється, у той час зустрічати та проводжати потяги вважалося гарним тоном, а ще ця традиція була однією з найулюбленіших розваг городян.

Повести гостей пані Римар радить на Валову, Сагайдачного, Театральний майдан. На цьому маршруті розташовані пам’ятники найвизначнішим українським особистостям -Крушельницькій, Шевченку, Стецьку, а також найоригінальніші пам'ятники Тернополя – від "Випадкової зустрічі" до пам'ятника невидимці, що біля "Атріуму". За буденними справами городяни просто не помічають, наскільки насправді цікаві ці місця.

- Безумовно, своїх гостей ми обов’язково поведемо на каву, - підсумовує жінка. – У нас, особливо у Центрі багато достойних закладів, де смачно пригощають, причому за доступними цінами. До того ж, останнім часом у місті почали відкривати заклади, де можна розважитися і дітям, і дорослим.

20 хвилин
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі