Тернополянка про Великдень в Греції

У п’ятницю греки прикрашають хрест і плащаницю гвоздиками. Від п’ятниці в Греції починаються вихідні.

Надвечір прикрашений хрест і плащаницю виносять з церкви і несуть вулицями міста, городяни несуть запалені свічки. Цю урочисту процесію супроводжують хори, які виконують релігійні твори. Нести хрест чи плащаницю вважається «evlogia» -  благословенням. Другого дня, в суботу, опівночі в храмі люди беруть святий вогонь, який  несуть додому. Також віруючі приймають святе причастя. Проте, на відміну від українців чи росіян, ніхто з греків не приносить святити ні кошиків з їжею, ні пасок, ні фарбованих яєць. Натомість в церкві кожний отримує свячене червоне яєчко, яке приносить додому.

В суботу о 24.00 над церквами влаштовують невеликі феєрверки.

Як розповідає Олена, традиційною великодньою стравою в Греції є смажена баранина (чи ягнятина) та магіріцу («magiricіа», «tcirk», «tcaplia» ) - особливий суп з нутрощів і кишок барана з листками салату.

- Великдень в Греції – родинне свято. -  Найчастіше, - каже Олена, - його святкують вдома, в родинному колі, або на природі з сім’ями. Вихідці з країн СНД, які мешкають в Греції, притримуються грецьких традицій святкування Великодня.

Тернополянка про Великдень в Греції, фото-1
Тернополянка про Великдень в Греції, фото-2
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі