• Головна
  • Тернопільські студенти творчо відзначили дні Землі і Довкілля
16:15, 27 квітня 2011 р.

Тернопільські студенти творчо відзначили дні Землі і Довкілля

«ЗЕМЛЯ В ТВОЇХ РУКАХ - І ВОНА ПРОСИТЬ У ТЕБЕ ДОПОМОГИ!»

Уже традиційним на хіміко-біологічному факультеті стало святкування Дня Довкілля та Дня Землі. Цей рік  не став виключенням. Студентами IV курсу та магістрантами спеціальності «біологія» у рамках відзначення 40-річчя кафедри загальної біології з ініціативи викладачів екології проф. Грубінка В.В., проф. Дробик Н.М. та  доц. Гуменюк Г.Б.  було проведено ряд заходів, що носили  екологічний зміст під загальною назвою:«Земля в твоїх руках - і вона просить у тебе допомоги!»

День Довкілля в Україні проводиться щороку в третю суботу квітня згідно з Указом Президента від 6 серпня 1996 року. У цьому році він випав на 16 квітня. День Землі традиційно відзначають 22 квітня.

До екологічних заходів, які відбулися 21 квітня, студентами було підготовлено стінгазети, презентації на екологічну тематику,  виготовлено яскраві емблеми та інформативні буклети, які роздавали наші колеги всім, хто виявив цікавість до даного дійства. Також було виготовлено  колаж фотографій «О, неповторна красуне – природо! Яка ти неперевершена! І в що може перетворити тебе людина».

Новим та цікавим стала організація мандрівки екологічними стежками: «Не лінуйсь і не барись – екологічними сходинами мерщій пройдись». Цей захід проводили у центральному корпусі ТНПУ. На кожній сходинці, починаючи від першого поверху та закінчуючи п’ятим, було розміщено різнокольорові аркуші паперу, які мали вигляд відбитку людської ноги. На цих відбитках були зазначені цікаві факти, різні дати та вислови, які пов’язані із екологією. Цікавою, захоплюючою, інформативною та виховною, надіємось, стала така мандрівка для багатьох.

Та, напевно, найцікавішим дійством цього дня стала виставка-розпродаж товарів біоконверсійного походження. Студентам було запропоновано із відходів змоделювати одяг та аксесуари, сконструювати дизайн житлового та навчального приміщень та запропонувати свою модель відпочинку.

Оскільки це одночасно був і конкурс серед студентських груп, то компетентним журі були визначені переможці у кожній із категорій окремо. Зі слів журі, зробити це було надзвичайно важко, оскільки студенти дуже творчо підійшли до вирішення даного завдання. Усі моделі були неперевершеними!

Після закінчення конкурсу було проведено аукціон, на якому всі бажаючі могли придбати одяг та аксесуари. Приємно те, що на заході були присутні студенти не лише з хіміко-біологічного факультету. Вони з великою цікавістю спостерігали за ходом  дійства, брали участь в аукціоні та залишили приємні відгуки про побачене.

Заключним етапом природоохоронних заходів має стати акція «За чисте довкілля», яка буде проведена в середині травня в парку "Топільче". Прибирання сміття, роздача буклетів та проведення бесід тернополянами має на своїй меті достукатися до свідомості наших громадян, звернути їхню увагу на реальну екологічну загрозу потонути у смітті, знищити природу і залишитися один на один у мертвій пустелі.

І на закінчення хочеться зазначити, що дуже приємно було бачити студентів нашого факультету, які проявили  цікавість і багато працювали задля благородної місії. Хочеться щоб була можливість частіше організовувати такі акції!

І саме головне щоб кожен серйозно поставився до тих всі екологічних проблем, які нависли над сучасним світом та зробив свій маленький вклад у велику справу, адже: «Земля в наших руках – і саме у нас нині вона просить допомоги!». Отож, не барімося – і діймо!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...