Вчителі багато хочуть і мало працюють?

Табачник вважає, що вчителі мало отримують, бо мало працюють. Акції шкільних вчителів з вимогою підвищення їм заробітної плати не зможуть змінити Закон про державний бюджет, заявив міністр освіти та культури України Дмитро Табачник під час відеоконференції з освітянами Одеси, Львова, Харкова і Дніпропетровська 28 квітня.Коментуючи інформацію про те, що на 18 травня заплановані чергові мітинги працівників освіти щодо підвищення їм заробітної плати, міністр сказав:«Я хотів би звернутися до всіх керівників в першу чергу. Ви знаєте, я не розумію всі ці рознарядки, які йдуть на 18 травня, на те, щоб знов їхати в Київ, пікетувати і таке інше. Можу сказати, що якщо місцеві бюджети можуть щось вирішити, ми будемо за це дякувати… Ви ж розумієте, що травневими мітингами ми бюджет не змінимо».

В ході відеоконференції Дмитро Табачник також запевнив, що розуміє боротьбу представників освітянських профспілок, але зазначив, що цього року результат цієї боротьби буде відповідати Закону про державний бюджет.

Також міністр висловив свої думки щодо причини низької заробітної плати в українських загальноосвітніх школах.

«Ви добре пам’ятаєте, мабуть, яке було навантаження на вчителя в середній школі в радянський час – 18 годин (на тиждень – ред.). Але всі вчителі – принаймні, в моїй, 4-й середній школі – боролися за півтори ставки, за 27 годин, і більшість мала навантаження 21-22 години. На сьогодні скільки в нас навантаження в середньому по країні на вчителя в загальноосвітній середній школі? Відповім – 14 годин, а в деяких областях вже дійшло до 12», - наголосив Д. Табачник.

При цьому міністр нагадав, що на початку 90-х років минулого сторіччя навантаження на вчителя київської середньої школи становило навіть 30 годин. «Хіба не в цьому криється в півтора-два рази менша заробітна плата?», - зазначив Д. Табачник, додаючи, що профспілки не хочуть бачити цього нюансу.

Окрім того, Дмитро Табачник наголосив, що цього року вчителі вже отримали до заробітної плати надбівку 20%, і зазначив, що цього року ще планується підвищення зарплати працівників бюджетної сфери загалом.

 

ZAXID.NET
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі