У тернопільському перинатальному центрі лікарі за пологи беруть не менше 500 доларів

Комунальний заклад Тернопільської облради “Тернопільський обласний клінічний перинатальний центр “Мати і дитина” опинився в епіцентрі скандалів і жахливих історій про здирництво тамтешніх медиків.

- Через халатність тих бездушних лікарів я не тільки втратила свого первістка, а й ледь сама не загинула, - плачучи, розповідає тернополянка Л. (ім’я та прізвище героїні редакції відоме – прим. ред.). – Вони не мали права так робити, вони ж давали клятву Гіппократа!

Трагічна історія сталася в родині пані Л. якраз на Різдво минулого року. З того часу жінка не може отямитися від болю. Рідні розповідають, що весь час вона проводить у лікарнях.

На 27-му тижні вагітності Л. захворіла на вітряну віспу. Де підхопила інфекцію, не знає - може, у транспорті, а може, у магазині. Тож у новорічну ніч жінка була у зеленці.

Дитина померла через шість годин

- Я одразу зателефонувала своєму дільничному акушеру-гінекологу, - продовжує вона. – Лікар сказала мені приймати противірусні препарати. Оскільки я була вагітна, то іншого, серйознішого лікування бути не могло. Єдине, що гінеколог запропонувала мені - лягти в інфекційну лікарню. Та, знаючи, який стан і відгуки пацієнтів про той медичний заклад, я відмовилася – побоялася, що зможу заразитися супутнім захворюванням.

Сьомого січня в жінки раптово почалися перейми. Далі, за її словами, події розгорталися, наче в страшному сні. Чоловік викликав швидку. Оскільки до перинатального центру “Мати і дитина” ближче і в дружини пологи були передчасними, медбригада прийняла рішення везти вагітну народжувати саме туди.

- Мене ніби навмисне залишили помирати в приймальному відділенні, - розповідає тернополянка. – Я не тямилася від болю, але найбільше боялася за дитинку. У душі я щиро сподівалася, що лікарі врятують немовля. Черговий лікар старшого віку послухала серцебиття плода і сказала, що дитина мертва. Я думала, що в мене розірветься серце від такої звістки. Чоловік наполягав на УЗД. Приблизно через півгодини — так вже розповідали рідні — мені нарешті зробили ультразвукове обстеження. Лікар сказав, що дитина жива, серцебиття в нормі та що її ще можна врятувати.

Зі сльозами на очах пані Л. пригадує, як лікарі Центру “футболили” її, наче маленьке кошеня. Черговий лікар відхрещувалася від неї, як могла. “Вона - з вітрянкою, тим паче стоїть на обліку на “БАМі”. Хай її туди і везуть, а мені до пенсії залишилося два місяці”, - цитує медика наша співрозмовниця. Рідні вагітної наполягали, аби зробили запис у медичній книзі про те, що лікарі перинатального центру відмовляються приймати пологи. На з'ясовування стосунків, за словами героїні розповіді, пішло дві години.

- Я дуже вдячна бригаді швидкої допомоги, яка чекала мене до останнього, - говорить вона. – Опівдні мене швидкою доставили в пологовий будинок міської лікарні №2. Тамтешні лікарі діяли моментально. За кілька хвилин мені знайшли окрему палату. Черговий лікар, оглянувши, сказала, що дитина перебуває вже у проході. За п’ять хвилин я народила хлопчика. Важив він кілограм і триста грамів, зріст – тридцять п’ять сантиметрів.

Дитину, за словами жінки, підключили до апарату штучного дихання, а породіллю перевели з полового залу в індивідуальну палату.

- Незрозуміло, чому лікарі Перинатального центру відправили мене народжувати на “БАМ”, - продовжує пані Л. – Адже на той момент я вже не могла заразити інших вітрянкою, бо минуло п’ять днів після останньої висипки. А в обласному пологовому все-таки більше сучасного обладнання для порятунку недоношених дітей. Ми з чоловіком дуже сподівалися, що наш хлопчик виживе. Через кілька годин після пологів до мене прийшла дитячий лікар і сказала, що колір шкіри у малюка міняється із синього на рожевий, що він іде на покращення. Пообіцяла, що через кожні півтори години лікарі стежитимуть за його станом. Після того ніхто з медиків до мене більше не приходив. Я відчувала, що сталося щось страшне. Наступного ранку в палату зайшли декілька лікарів-професорів. Мить, коли вони повідомили мені про смерть дитини, досі стоїть у мене перед очима. Я не знаю, чи є більший біль для мами, ніж втратити частинку себе, яку виношувала під серцем...

За сльозами тернополянка не може сказати ані слова. Намагаючись заспокоїти, її обнімає коханий чоловік. Але і в нього — камінь на серці.

- Після пологів у мене був нервовий зрив, - каже пан А. (справжнє ім’я та прізвище не називаємо з етичних міркувань, - прим. ред.). – В усьому винні лікарі Перинатального центру. Вони вчинили по-свинськи. Як медики, вони просто не мали права так робити. Адже за ті дві години, поки з’ясовували, куди нас відправити, могла померти не тільки дитина, а й дружина.

Тернополянин додає, що після трагічного випадку він навіть хотів скаржитися на медиків у правоохоронні органи. Родина досі не може оговтатися від психічної травми.

У висновку судмедекспертизи серед причин смерті немовляти, за словами батьків, написали: “пошкодження головного мозку, легені не відкриті, статеві органи повністю не сформовані”.

“Анестезіолог вимагав 100 доларів”

Рік тому в Обласному перинатальному центрі робили кесарів розтин тернополянці І. (ім’я та прізвище редакції відомі – прим. ред.). Вона розповідає, що за пологи неофіційно заплатила більше 4000 грн.

- Страхування на операцію тоді коштувало, здається, 650 гривень, - пригадує вона. – Решта – “подяки” медикам.

Якщо лікареві, яка робила кесарський розтин, тернополянка “дякувала” із власної ініціативи, то анестезіолог, за її словами, сказав прямо: “Моя подяка коштує 100 доларів”.

- Свою таксу там мають і дитячі лікарі, - стверджує співрозмовниця. – Приміром, медик, яка наглядала за нашою дитиною, сказала, що 100 гривень за її працю – це замало. Вона навіть здивовано запитала: “Хто вам сказав, що потрібно так дякувати?!”.

Гроші в Перинатальному центрі, як розповідає пані І., беруть навіть за те, щоб рідні могли побути біля породіллі.

- Я після кесарського розтину не могла самостійно вставати, а малечу принесли мені вже наступного дня, - пригадує вона. – Мама давала якусь суму завідувачу відділення, щоб та дозволила побути їй біля мене хоча б пару годин. Чесно кажучи, я мріяла скоріше втекти з того пологового будинку. Мені, мабуть, ще пощастило. Жінки в палаті називали більші суми за пологи. А моя знайома розповіла, що за кесарів розтин у Перинатальному центрі неофіційно заплатила 11000 гривень.

Зі здирництвом у згаданому медзакладі зіткнулася й інша вагітна, пані З. (ім'я та прізвище редакції відоме - прим. ред.). На 17-му тижні вагітності тернополянку поклали на збереження у відділення консервативної гінекології. За її словами, у жінок, які перебували на стаціонарному лікуванні, щоразу збирали по 20 грн за аналіз крові — ніби на реактиви. Коли пані З. почала запитувати, чому беруть кошти за аналізи, які мають бути безкоштовними, медпрацівники відповіли, що помилилися і більше у неї грошей не просили.

“Байдужі коритники пологового”

Весь негатив, що навис над Перинатальним центром, - вина бездіяльності керівництва закладу, переконує колишній працівник цієї лікувальної установи Валерій Печений (ім'я та прізвище змінене з етичних міркувань - прим. ред.).

- Приблизно половину свого робочого часу головний лікар Віктор Куценко та заступник із медичної частини Валентина Якимчук проводять в операційних, - розповідає він. - Адже це є основним джерелом їх збагачення. А Перинатальний центр і умови перебування вагітних і породілей - у жалюгідному стані.

За словами пана Валерія, за останні 10 років в Обласному пологовому центрі втричі зросла кількість кесаревих розтинів та інших гінекологічних операцій. Із них 70%, як він стверджує, роблять саме пан Куценко та пані Якимчук.

- У керівництва працює чітко налагоджена схема, - продовжує він.- Заввідділеннями підбирають заможних пацієнтів, які готові заплатити за операцію не менше 500 доларів. Аби не засвітитися, пан Куценко та пані Якимчук ставлять себе у графіку операцій першими асистентами, відповідальними за розтин (чоловік надіслав зразки операційних графіків — див. фото). Хоча фактично оперативне втручання здійснюють саме вони. Окремо просять дати ще й анестезіологу - від 1000 гривень і більше.

Аби підлеглі мовчали про махінації, керівники використовують контрольно-експертну комісію, стверджує чоловік. Оскільки багато лікарів бояться втратити роботу, більшість із них просто мовчить.

- Ремонт Перинатального центру досі не завершений, - наголошує співрозмовник. - У 2012 році на це виділили 30 млн, 10 - використали. А де решта 20? Замість палат на одну-дві особи реально є на 3-15. У закладі дуже погане харчування. Харчоблок - у жалюгідному стані. У  2013 році його перенесли у підвал, де поруч — каналізація. У конференц-залі стоять старі крісла. А туди на заняття часто приходять іноземні студенти. На ладан дихає пральня. Це все - результат “роботи” байдужих коритників пологового.

До речі, дуже багато наведених фактів журналісти “RIA плюс” знайшли на шпальтах різних тернопільських видань попередніх років. Колишній анестезіолог Анатолій Горчеєв та інші працівники Перинатального закладу неодноразово викривали у ЗМІ своїх керівників.

“Люди самі до нас ідуть...”

Керівництво Тернопільського обласного клінічного перинатального центру “Мати і дитина” відкидає усі звинувачення на свою адресу. За словами головного лікаря Віктора Куценка, після анонімних провокаційних публікацій у ЗМІ роботу лікувальної установи перевіряв Департамент охорони здоров'я Тернопільської обладміністрації. Очільник стверджує, що правопорушень не виявили і медичний заклад продовжує надавати високоспеціалізовану допомогу вагітним, породіллям та новонародженим дітям.

- Усі ці анонімні публікації в засобах масової інформації спрямовані на те, аби позбавити нас управлінських посад, - наголошує він. - Навіть у такому інформаційному дисонансі ми продовжуємо виконувати свої професійні обов'язки. Так, у 2013 році в Перинатальному центрі пройшли лікування 5562 пацієнтки, загалом провели 3036 оперативних втручань. До їх проведення залучали всіх лікарів, у тому числі і молодих спеціалістів.

Пан Куценко наголошує, що розповсюджені дані про те, що за участі керівництва були виконані понад 70% операцій, є неправдивими. Зокрема, він називає статистичні дані: 5,9% оперативних втручань відбулися за його участі, також він асистував на 4,8% операцій. Заступник головного лікаря з медичної частини Валентина Якимчук провела 9,4% і була асистентом на 1% операцій. Найскладніші втручання виконували інші фахівці з вищою кваліфікаційною категорією.

- Наш Перинатальний центр надає високоспеціалізовану медичну допомогу, - продовжує пан Куценко. - До нас скеровують пацієнток із передчасними пологами. Так, за 2013 рік наші лікарі прийняли 278 передчасних пологів, що становить 84,5% від загальної кількості в області. У нас працюють тільки високопрофесійні спеціалісти, тому люди самі до нас ідуть і просять, навіть вимагають, щоб саме ми надавали їм допомогу. Згідно зі статтею 38 Закону “Основи законодавства України про охорону здоров'я”, пацієнти мають право самостійно обирати лікаря та заклад для отримання медичної допомоги.

Викладені факти про збільшення кількості кесарських розтинів, за словами головного лікаря, не відповідають дійсності. У 2013 році в Центрі провели 555 абдомінальних розроджень. Для порівняння, у 2012-му - 574, у 2011-му - 585, у 2010-му - 520, у 2009-му - 692.

Що стосується випадку з вагітною жінкою з проявами вітряної віспи, то медичну допомогу їй надавали у відповідності із розпорядженням Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації, каже начмед Валентина Якимчук.

- У період проведення реконструкції Перинатального центру вагітних з інфекційними захворюваннями ми направляли народжувати в другий пологовий будинок, - каже вона. - Наші працівники не могли прийняти її, адже тоді ми поставили б під загрозу життя інших пацієнток та їхніх дітей.

За словами керівництва, адміністрація постійно проводить роботу з колективом щодо недопущень випадків поборів і вимагань. Видали Наказ №20-ОД від 21 січня 2014 року “Про посилення контролю за дотримання вимог законодавства про державну службу та боротьбу з корупцією”. Усі працівники Перинатального центру, як стверджує Валентина Якимчук, ознайомлені з інструкцією під розписку та попереджені про недопущення випадків вимагань у пацієнтів.

Уже рік у цьому закладі призупинені всі ремонтні роботи з реконструкції приміщення. Замовником даних робіт та розпорядником коштів, за словами пана Куценка, є управління капітального будівництва обладміністрації. Перинатальний центр не має жодного стосунку до фінансування проекту.

Тернопіль перинатальний центр пологи
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Повідомляємо, що у зв’язку із ремонтними роботами, не буде електропостачання в окремих будинках Тернополя. А саме:- 17.10.18р. з 09:00 год. до 13:00 год. за адресами:    вул. Микулинецька, 5, 7, 11, 13;    вул. Бродівська, 2, 10-13;    вул. Збаразька, 1-27 (непарні);    Збаразький провулок;    вул. Лозовецька, 1;    вул. Фабрична, 2.
Суспільство
В Тернополі на "Сонячному" люди, які виступають проти будівництва торф’яних котелень. Дві вулиці зараз варто об'їжджати. Про це тернополяни пишуть в соцмережах. "Оминайте Київську....півтори години їду додому з центру. Акція проти торф'яних котелень нівелювала бойкот запровок)", - пише Аня Василенко. За даними Святослава Журовського, через перекриття дороги в медзаклад не може потрапити чоловік, який потербує допомоги. "Активісти знову тероризують Тернопіл...
Пригоди
Близько 20:00 у Тернополі, поблизу перехрестя вулиць 15 квітня та Романа Купчинського, сталася аварія за участю автомобіля патрульної поліції та мікроавтобуса. Внаслідок зіткнення автомобіль поліції опинився під колесами мікроавтобуса.  Інформації про постраждалих немає. Деталі аварії з'ясовуються.
Екологія
Тернополянам радять насолоджуватися останніми погожими жовтневими днями, адже невдовзі в Україні почнеться цілком прогнозоване похолодання. Половина осені вже минула, то ж варто готуватися до зими. На своїй сторінці в мережі Фейсбук синоптик Наталя Діденко поділилася  прогонозом погоди на найближчий час. "Ясність антициклону, висота температури та сухість повітря радують чистим замшевим взуттям, буцанням листя, легкістю одежі, відсутністю осоружних шапок,...
Суспільство
7 або 9 гривень в маршрутках та 6 або 7, або 8 гривень у тролейбусах: такі тарифи пропонують запровадити у громадському транспорті Тернополя. Щодо цього питання сьогодні (16 жовтня) у "Тернопільелектротрансі" відублися громадські слухання. Перевізники запевняють, що маршрутки зношені, коштів на ремонт не вистачає, ще й продовжується масовий відтік кадрів.  Начальник управління транспорту, комунікацій та зв'язку Тернопільської міської ради Ігор Мединський з...
Суспільство
У місті Монастириськ на Тернопільщині через масову вирубку лісу розгорівся скандал. Жителі району звинувачують місцевий лісгосп в тому, що під виглядом санітарних рубок його працівники масово крадуть ліс. Провідомляє "Сьогодні". Як запевняють місцеві, в лісах знищують здорові дерева. Більш того, за словами захисників лісу, в районі хворі дерева не працівники сільгоспу вирубують. Керівник лісового господарства, в свою чергу, запевняє, що вирубка проводиться...
Кримінал
Кримінальне провадження за частиною 2 статті 186 ККУ слідчі Тернопільського відділу поліції розпочали щодо 32-річного жителя Закарпаття. Зловмисник забрав телефон у випадкового перехожого, а коли останній попросив повернути, добряче віддубасив жертву. Зі слів потерпілого, він стояв на зупинці громадського транспорту по вулиці Микулинецькій близько дев’ятої години вечора. До нього підійшли декілька незнайомців і запропонували з ними випити. Що спокуса хильн...
Суспільство
Неподалік села Горинка, на Тернопільщині, посеред дороги загорілась велика вантажівка. Про це повідомили у групі «Типовий Кременець». На відео видно як на місці працюють рятувальники та поліція. Вщент згоріла кабіна вантажівки та один з причепів. Обставини загоряння встановлюють. Автор відео Іван Крючков.
Кримінал
У вчиненні крадіжки оперативники карного розшуку Тернопільського відділу поліції викрили 27-річного жителя Теребовлянського району.  Заява про квартирну крадіжку надійшла до правоохоронців від потерпілого - 31-річного тернополянина ще наприкінці минулого року. Правоохоронці одразу встановили особу чоловіка, причетного до вчинення злочину, проте розшукати його вдалося лише тепер. Підозрюваний – раніше судимий 27-річний житель Теребовлянського району. Чолові...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!