У тернопільському перинатальному центрі лікарі за пологи беруть не менше 500 доларів

Комунальний заклад Тернопільської облради “Тернопільський обласний клінічний перинатальний центр “Мати і дитина” опинився в епіцентрі скандалів і жахливих історій про здирництво тамтешніх медиків.

- Через халатність тих бездушних лікарів я не тільки втратила свого первістка, а й ледь сама не загинула, - плачучи, розповідає тернополянка Л. (ім’я та прізвище героїні редакції відоме – прим. ред.). – Вони не мали права так робити, вони ж давали клятву Гіппократа!

Трагічна історія сталася в родині пані Л. якраз на Різдво минулого року. З того часу жінка не може отямитися від болю. Рідні розповідають, що весь час вона проводить у лікарнях.

На 27-му тижні вагітності Л. захворіла на вітряну віспу. Де підхопила інфекцію, не знає - може, у транспорті, а може, у магазині. Тож у новорічну ніч жінка була у зеленці.

Дитина померла через шість годин

- Я одразу зателефонувала своєму дільничному акушеру-гінекологу, - продовжує вона. – Лікар сказала мені приймати противірусні препарати. Оскільки я була вагітна, то іншого, серйознішого лікування бути не могло. Єдине, що гінеколог запропонувала мені - лягти в інфекційну лікарню. Та, знаючи, який стан і відгуки пацієнтів про той медичний заклад, я відмовилася – побоялася, що зможу заразитися супутнім захворюванням.

Сьомого січня в жінки раптово почалися перейми. Далі, за її словами, події розгорталися, наче в страшному сні. Чоловік викликав швидку. Оскільки до перинатального центру “Мати і дитина” ближче і в дружини пологи були передчасними, медбригада прийняла рішення везти вагітну народжувати саме туди.

- Мене ніби навмисне залишили помирати в приймальному відділенні, - розповідає тернополянка. – Я не тямилася від болю, але найбільше боялася за дитинку. У душі я щиро сподівалася, що лікарі врятують немовля. Черговий лікар старшого віку послухала серцебиття плода і сказала, що дитина мертва. Я думала, що в мене розірветься серце від такої звістки. Чоловік наполягав на УЗД. Приблизно через півгодини — так вже розповідали рідні — мені нарешті зробили ультразвукове обстеження. Лікар сказав, що дитина жива, серцебиття в нормі та що її ще можна врятувати.

Зі сльозами на очах пані Л. пригадує, як лікарі Центру “футболили” її, наче маленьке кошеня. Черговий лікар відхрещувалася від неї, як могла. “Вона - з вітрянкою, тим паче стоїть на обліку на “БАМі”. Хай її туди і везуть, а мені до пенсії залишилося два місяці”, - цитує медика наша співрозмовниця. Рідні вагітної наполягали, аби зробили запис у медичній книзі про те, що лікарі перинатального центру відмовляються приймати пологи. На з'ясовування стосунків, за словами героїні розповіді, пішло дві години.

- Я дуже вдячна бригаді швидкої допомоги, яка чекала мене до останнього, - говорить вона. – Опівдні мене швидкою доставили в пологовий будинок міської лікарні №2. Тамтешні лікарі діяли моментально. За кілька хвилин мені знайшли окрему палату. Черговий лікар, оглянувши, сказала, що дитина перебуває вже у проході. За п’ять хвилин я народила хлопчика. Важив він кілограм і триста грамів, зріст – тридцять п’ять сантиметрів.

Дитину, за словами жінки, підключили до апарату штучного дихання, а породіллю перевели з полового залу в індивідуальну палату.

- Незрозуміло, чому лікарі Перинатального центру відправили мене народжувати на “БАМ”, - продовжує пані Л. – Адже на той момент я вже не могла заразити інших вітрянкою, бо минуло п’ять днів після останньої висипки. А в обласному пологовому все-таки більше сучасного обладнання для порятунку недоношених дітей. Ми з чоловіком дуже сподівалися, що наш хлопчик виживе. Через кілька годин після пологів до мене прийшла дитячий лікар і сказала, що колір шкіри у малюка міняється із синього на рожевий, що він іде на покращення. Пообіцяла, що через кожні півтори години лікарі стежитимуть за його станом. Після того ніхто з медиків до мене більше не приходив. Я відчувала, що сталося щось страшне. Наступного ранку в палату зайшли декілька лікарів-професорів. Мить, коли вони повідомили мені про смерть дитини, досі стоїть у мене перед очима. Я не знаю, чи є більший біль для мами, ніж втратити частинку себе, яку виношувала під серцем...

За сльозами тернополянка не може сказати ані слова. Намагаючись заспокоїти, її обнімає коханий чоловік. Але і в нього — камінь на серці.

- Після пологів у мене був нервовий зрив, - каже пан А. (справжнє ім’я та прізвище не називаємо з етичних міркувань, - прим. ред.). – В усьому винні лікарі Перинатального центру. Вони вчинили по-свинськи. Як медики, вони просто не мали права так робити. Адже за ті дві години, поки з’ясовували, куди нас відправити, могла померти не тільки дитина, а й дружина.

Тернополянин додає, що після трагічного випадку він навіть хотів скаржитися на медиків у правоохоронні органи. Родина досі не може оговтатися від психічної травми.

У висновку судмедекспертизи серед причин смерті немовляти, за словами батьків, написали: “пошкодження головного мозку, легені не відкриті, статеві органи повністю не сформовані”.

“Анестезіолог вимагав 100 доларів”

Рік тому в Обласному перинатальному центрі робили кесарів розтин тернополянці І. (ім’я та прізвище редакції відомі – прим. ред.). Вона розповідає, що за пологи неофіційно заплатила більше 4000 грн.

- Страхування на операцію тоді коштувало, здається, 650 гривень, - пригадує вона. – Решта – “подяки” медикам.

Якщо лікареві, яка робила кесарський розтин, тернополянка “дякувала” із власної ініціативи, то анестезіолог, за її словами, сказав прямо: “Моя подяка коштує 100 доларів”.

- Свою таксу там мають і дитячі лікарі, - стверджує співрозмовниця. – Приміром, медик, яка наглядала за нашою дитиною, сказала, що 100 гривень за її працю – це замало. Вона навіть здивовано запитала: “Хто вам сказав, що потрібно так дякувати?!”.

Гроші в Перинатальному центрі, як розповідає пані І., беруть навіть за те, щоб рідні могли побути біля породіллі.

- Я після кесарського розтину не могла самостійно вставати, а малечу принесли мені вже наступного дня, - пригадує вона. – Мама давала якусь суму завідувачу відділення, щоб та дозволила побути їй біля мене хоча б пару годин. Чесно кажучи, я мріяла скоріше втекти з того пологового будинку. Мені, мабуть, ще пощастило. Жінки в палаті називали більші суми за пологи. А моя знайома розповіла, що за кесарів розтин у Перинатальному центрі неофіційно заплатила 11000 гривень.

Зі здирництвом у згаданому медзакладі зіткнулася й інша вагітна, пані З. (ім'я та прізвище редакції відоме - прим. ред.). На 17-му тижні вагітності тернополянку поклали на збереження у відділення консервативної гінекології. За її словами, у жінок, які перебували на стаціонарному лікуванні, щоразу збирали по 20 грн за аналіз крові — ніби на реактиви. Коли пані З. почала запитувати, чому беруть кошти за аналізи, які мають бути безкоштовними, медпрацівники відповіли, що помилилися і більше у неї грошей не просили.

“Байдужі коритники пологового”

Весь негатив, що навис над Перинатальним центром, - вина бездіяльності керівництва закладу, переконує колишній працівник цієї лікувальної установи Валерій Печений (ім'я та прізвище змінене з етичних міркувань - прим. ред.).

- Приблизно половину свого робочого часу головний лікар Віктор Куценко та заступник із медичної частини Валентина Якимчук проводять в операційних, - розповідає він. - Адже це є основним джерелом їх збагачення. А Перинатальний центр і умови перебування вагітних і породілей - у жалюгідному стані.

За словами пана Валерія, за останні 10 років в Обласному пологовому центрі втричі зросла кількість кесаревих розтинів та інших гінекологічних операцій. Із них 70%, як він стверджує, роблять саме пан Куценко та пані Якимчук.

- У керівництва працює чітко налагоджена схема, - продовжує він.- Заввідділеннями підбирають заможних пацієнтів, які готові заплатити за операцію не менше 500 доларів. Аби не засвітитися, пан Куценко та пані Якимчук ставлять себе у графіку операцій першими асистентами, відповідальними за розтин (чоловік надіслав зразки операційних графіків — див. фото). Хоча фактично оперативне втручання здійснюють саме вони. Окремо просять дати ще й анестезіологу - від 1000 гривень і більше.

Аби підлеглі мовчали про махінації, керівники використовують контрольно-експертну комісію, стверджує чоловік. Оскільки багато лікарів бояться втратити роботу, більшість із них просто мовчить.

- Ремонт Перинатального центру досі не завершений, - наголошує співрозмовник. - У 2012 році на це виділили 30 млн, 10 - використали. А де решта 20? Замість палат на одну-дві особи реально є на 3-15. У закладі дуже погане харчування. Харчоблок - у жалюгідному стані. У  2013 році його перенесли у підвал, де поруч — каналізація. У конференц-залі стоять старі крісла. А туди на заняття часто приходять іноземні студенти. На ладан дихає пральня. Це все - результат “роботи” байдужих коритників пологового.

До речі, дуже багато наведених фактів журналісти “RIA плюс” знайшли на шпальтах різних тернопільських видань попередніх років. Колишній анестезіолог Анатолій Горчеєв та інші працівники Перинатального закладу неодноразово викривали у ЗМІ своїх керівників.

“Люди самі до нас ідуть...”

Керівництво Тернопільського обласного клінічного перинатального центру “Мати і дитина” відкидає усі звинувачення на свою адресу. За словами головного лікаря Віктора Куценка, після анонімних провокаційних публікацій у ЗМІ роботу лікувальної установи перевіряв Департамент охорони здоров'я Тернопільської обладміністрації. Очільник стверджує, що правопорушень не виявили і медичний заклад продовжує надавати високоспеціалізовану допомогу вагітним, породіллям та новонародженим дітям.

- Усі ці анонімні публікації в засобах масової інформації спрямовані на те, аби позбавити нас управлінських посад, - наголошує він. - Навіть у такому інформаційному дисонансі ми продовжуємо виконувати свої професійні обов'язки. Так, у 2013 році в Перинатальному центрі пройшли лікування 5562 пацієнтки, загалом провели 3036 оперативних втручань. До їх проведення залучали всіх лікарів, у тому числі і молодих спеціалістів.

Пан Куценко наголошує, що розповсюджені дані про те, що за участі керівництва були виконані понад 70% операцій, є неправдивими. Зокрема, він називає статистичні дані: 5,9% оперативних втручань відбулися за його участі, також він асистував на 4,8% операцій. Заступник головного лікаря з медичної частини Валентина Якимчук провела 9,4% і була асистентом на 1% операцій. Найскладніші втручання виконували інші фахівці з вищою кваліфікаційною категорією.

- Наш Перинатальний центр надає високоспеціалізовану медичну допомогу, - продовжує пан Куценко. - До нас скеровують пацієнток із передчасними пологами. Так, за 2013 рік наші лікарі прийняли 278 передчасних пологів, що становить 84,5% від загальної кількості в області. У нас працюють тільки високопрофесійні спеціалісти, тому люди самі до нас ідуть і просять, навіть вимагають, щоб саме ми надавали їм допомогу. Згідно зі статтею 38 Закону “Основи законодавства України про охорону здоров'я”, пацієнти мають право самостійно обирати лікаря та заклад для отримання медичної допомоги.

Викладені факти про збільшення кількості кесарських розтинів, за словами головного лікаря, не відповідають дійсності. У 2013 році в Центрі провели 555 абдомінальних розроджень. Для порівняння, у 2012-му - 574, у 2011-му - 585, у 2010-му - 520, у 2009-му - 692.

Що стосується випадку з вагітною жінкою з проявами вітряної віспи, то медичну допомогу їй надавали у відповідності із розпорядженням Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації, каже начмед Валентина Якимчук.

- У період проведення реконструкції Перинатального центру вагітних з інфекційними захворюваннями ми направляли народжувати в другий пологовий будинок, - каже вона. - Наші працівники не могли прийняти її, адже тоді ми поставили б під загрозу життя інших пацієнток та їхніх дітей.

За словами керівництва, адміністрація постійно проводить роботу з колективом щодо недопущень випадків поборів і вимагань. Видали Наказ №20-ОД від 21 січня 2014 року “Про посилення контролю за дотримання вимог законодавства про державну службу та боротьбу з корупцією”. Усі працівники Перинатального центру, як стверджує Валентина Якимчук, ознайомлені з інструкцією під розписку та попереджені про недопущення випадків вимагань у пацієнтів.

Уже рік у цьому закладі призупинені всі ремонтні роботи з реконструкції приміщення. Замовником даних робіт та розпорядником коштів, за словами пана Куценка, є управління капітального будівництва обладміністрації. Перинатальний центр не має жодного стосунку до фінансування проекту.

Тернопіль перинатальний центр пологи
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Повідомляємо, що у зв’язку із ремонтними роботами, буде тимчасово припинено електропостачання в окремих житлових будинках Тернополя. А саме:- 25.04.2019р. з 09.00 год. до 13:00 год. за адресами: вул. Листопадова, 3; вул. Білецька, 6; вул. Грушевського, 9.
Культура
Настінний малюнок з портретом Тараса Григоровича Шевченка відтепер буде поряд Центра науки Тернополя. Його намалювала школярка, одинадцятикласниця Катерина Магула. Як повідомляє "Тернопільська липа", Катя навчається у ЗОШ №4, захоплюється графікою, займається малюванням разом з вчителем з мистецтва Галиною Кізіловою. Дівчина пише вірші, танцює сучасні танці. Про свою роботу написала на своїй соціальній сторінці: "Ми створили цей портрет разом з члеМнами Пр...
Екологія
На Великдень (28 квітня) у багатьох регіонах України очікуються дощі, а на Заході стане холодніше. Як повідомляють "Тернополяни", такий прогноз погоди оприлюднила синоптик Наталія Діденко. За її інформацією, у ніч на 28 квітня дощі та подекуди грози пройдуть у західних областях України. Вдень 28 квітня на заході також періодично дощитиме, опади поширяться на Житомирщину, Вінниччину та Київщину. Крім того, на заході України вдень 28 квітня похолодає на 3-6...
Суспільство
Свято для тих, де лунають постріли. Дружина священика другий рік поспіль випікає паски для бійців на фронт. Каже, Великдень мають святкувати не лише на мирній території, а й там, де лунають постріли. Аби українські воїни відчули смак свята і розуміли, що про них пам’ятають - через волонтерів передала 50 пасок. Передає Т1. Наталія Гук старанно намащує паски збитим курячим яйцем. Каже, що тоді вони будуть рум’яними і з ароматною скоринкою. А щоб паска вдалас...
Політика
Чинний президент України Петро Порошенко виступив із терміновим зверненням через указ Путіна про спрощений порядок отримання російського громадянства для мешканців окупованого Донбасу. Звернення глава держави оприлюднив на своїй сторінці у мережі Фейсбук. Він наголосив, що йдеться "фактично про підготовку Кремлем до наступного кроку агресії проти нашої держави – анексії українського Донбасу або створення російського анклаву в Україні". Порошенко назвав це...
Суспільство
У селі Ціпки Гадяцького району Полтавської області на вибори прийшло 310 громадян. З них 52.6% зіпсували свої бюлетені. Як інформує "ZIK", це помітив експерт Роман Кириченко, то ж опублікував у мережі Фейсбук допис: "Схоже, я знайшов обитель нонконформістів в Україні. У селі Ціпки Гадяцького району Полтавської області на вибори прийшло 310 громадян. З них 52.6% зіпсували свої бюлетені. Це єдина дільниця в Україні, де в другому турі переміг не Зеленський і...
Суспільство
Впродовж останніх чотирьох років пріоритетним завданням було з’єднати Тернопільщину якісними автошляхами із усіма сусідніми областями. На цьому наголосив голова ТОДА Степан Барна під час робочої поїздки у Кременецький район.   23 квітня він проінспектував хід реконструкції автомобільної дороги М-19 в частині Тернопіль-Кременець-Дубно.  «Для нас важлива ця магістраль, оскільки вона з’єднує Тернопіль з міжнародною трасою Київ-Чоп. Постановою Кабінету Міністр...
Суспільство
Перед Великоднем в тернопільських церквах черги до сповіді. Деякі тягнуться аж від церкви і простягаються тротуарами. І хоча священики попереджали, що в останній тиждень сповідати вже не будуть, та через велику кількість вірян, гріхи таки відпускають. Пише Доба. Черги до сповіді зараз – чималі. До прикладу, біля церкви Різдва Хрестового, в центрі міста, десятки людей. Віряни займають чергу, яка простягається аж до зупинки громадського транспорту. Така ж си...
Суспільство
50 продуктових наборів волонтери Тернопільської міської організації Товариства Червоного Хреста роздали сьогодні малозабезпеченим та одиноким людям на дому. 120 великодніх пакетів отримали в приміщенні організації. Показує UA: Тернопіль. Товариство Червоного Хреста України є всеукраїнською добровільною громадською гуманітарною організацією. 18 квітня 2019 року організація відзначила 101-річницю з початку діяльності. За словами Тетяни Лех, будь-яка людина,...
Новини по темі
Деякі будинки у Тернополі завтра залишаться без електроенергії
На Тернопільщині дружина священика випікає для українських бійців великодні паски (ВІДЕО)
В Україні виявили село, де перемогу на виборах Президента здобув "зіпсований бюлетень"
На ремонт траси Тернопіль – Кременець цього року виділено 270 млн грн (відео)
В останній тиждень сповіді в тернопільських церквах величезні черги (ФОТОФАКТ)
У Тернополі у Товаристві Червоного Хреста приготували 200 великодніх наборів для потребуючих (ВІДЕО)
Тернопільських велосипедистів застерігають від поїздок на дальній пляж у сильний вітер через небезпеку
У Тернополі встановили перший сучасний питний фонтанчик для школярів
"Два тижні тому її батько загинув на Сході": у віці 28 років померла українська боксерка (ФОТО)
"Океан не мовчить": Вакарчук звернувся до українців зі спонтанною пропозицією (ВІДЕО)
Оголошення
Розмістити оголошення у цьому блоці Додати
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!