У тернопільському перинатальному центрі лікарі за пологи беруть не менше 500 доларів

Комунальний заклад Тернопільської облради “Тернопільський обласний клінічний перинатальний центр “Мати і дитина” опинився в епіцентрі скандалів і жахливих історій про здирництво тамтешніх медиків.

- Через халатність тих бездушних лікарів я не тільки втратила свого первістка, а й ледь сама не загинула, - плачучи, розповідає тернополянка Л. (ім’я та прізвище героїні редакції відоме – прим. ред.). – Вони не мали права так робити, вони ж давали клятву Гіппократа!

Трагічна історія сталася в родині пані Л. якраз на Різдво минулого року. З того часу жінка не може отямитися від болю. Рідні розповідають, що весь час вона проводить у лікарнях.

На 27-му тижні вагітності Л. захворіла на вітряну віспу. Де підхопила інфекцію, не знає - може, у транспорті, а може, у магазині. Тож у новорічну ніч жінка була у зеленці.

Дитина померла через шість годин

- Я одразу зателефонувала своєму дільничному акушеру-гінекологу, - продовжує вона. – Лікар сказала мені приймати противірусні препарати. Оскільки я була вагітна, то іншого, серйознішого лікування бути не могло. Єдине, що гінеколог запропонувала мені - лягти в інфекційну лікарню. Та, знаючи, який стан і відгуки пацієнтів про той медичний заклад, я відмовилася – побоялася, що зможу заразитися супутнім захворюванням.

Сьомого січня в жінки раптово почалися перейми. Далі, за її словами, події розгорталися, наче в страшному сні. Чоловік викликав швидку. Оскільки до перинатального центру “Мати і дитина” ближче і в дружини пологи були передчасними, медбригада прийняла рішення везти вагітну народжувати саме туди.

- Мене ніби навмисне залишили помирати в приймальному відділенні, - розповідає тернополянка. – Я не тямилася від болю, але найбільше боялася за дитинку. У душі я щиро сподівалася, що лікарі врятують немовля. Черговий лікар старшого віку послухала серцебиття плода і сказала, що дитина мертва. Я думала, що в мене розірветься серце від такої звістки. Чоловік наполягав на УЗД. Приблизно через півгодини — так вже розповідали рідні — мені нарешті зробили ультразвукове обстеження. Лікар сказав, що дитина жива, серцебиття в нормі та що її ще можна врятувати.

Зі сльозами на очах пані Л. пригадує, як лікарі Центру “футболили” її, наче маленьке кошеня. Черговий лікар відхрещувалася від неї, як могла. “Вона - з вітрянкою, тим паче стоїть на обліку на “БАМі”. Хай її туди і везуть, а мені до пенсії залишилося два місяці”, - цитує медика наша співрозмовниця. Рідні вагітної наполягали, аби зробили запис у медичній книзі про те, що лікарі перинатального центру відмовляються приймати пологи. На з'ясовування стосунків, за словами героїні розповіді, пішло дві години.

- Я дуже вдячна бригаді швидкої допомоги, яка чекала мене до останнього, - говорить вона. – Опівдні мене швидкою доставили в пологовий будинок міської лікарні №2. Тамтешні лікарі діяли моментально. За кілька хвилин мені знайшли окрему палату. Черговий лікар, оглянувши, сказала, що дитина перебуває вже у проході. За п’ять хвилин я народила хлопчика. Важив він кілограм і триста грамів, зріст – тридцять п’ять сантиметрів.

Дитину, за словами жінки, підключили до апарату штучного дихання, а породіллю перевели з полового залу в індивідуальну палату.

- Незрозуміло, чому лікарі Перинатального центру відправили мене народжувати на “БАМ”, - продовжує пані Л. – Адже на той момент я вже не могла заразити інших вітрянкою, бо минуло п’ять днів після останньої висипки. А в обласному пологовому все-таки більше сучасного обладнання для порятунку недоношених дітей. Ми з чоловіком дуже сподівалися, що наш хлопчик виживе. Через кілька годин після пологів до мене прийшла дитячий лікар і сказала, що колір шкіри у малюка міняється із синього на рожевий, що він іде на покращення. Пообіцяла, що через кожні півтори години лікарі стежитимуть за його станом. Після того ніхто з медиків до мене більше не приходив. Я відчувала, що сталося щось страшне. Наступного ранку в палату зайшли декілька лікарів-професорів. Мить, коли вони повідомили мені про смерть дитини, досі стоїть у мене перед очима. Я не знаю, чи є більший біль для мами, ніж втратити частинку себе, яку виношувала під серцем...

За сльозами тернополянка не може сказати ані слова. Намагаючись заспокоїти, її обнімає коханий чоловік. Але і в нього — камінь на серці.

- Після пологів у мене був нервовий зрив, - каже пан А. (справжнє ім’я та прізвище не називаємо з етичних міркувань, - прим. ред.). – В усьому винні лікарі Перинатального центру. Вони вчинили по-свинськи. Як медики, вони просто не мали права так робити. Адже за ті дві години, поки з’ясовували, куди нас відправити, могла померти не тільки дитина, а й дружина.

Тернополянин додає, що після трагічного випадку він навіть хотів скаржитися на медиків у правоохоронні органи. Родина досі не може оговтатися від психічної травми.

У висновку судмедекспертизи серед причин смерті немовляти, за словами батьків, написали: “пошкодження головного мозку, легені не відкриті, статеві органи повністю не сформовані”.

“Анестезіолог вимагав 100 доларів”

Рік тому в Обласному перинатальному центрі робили кесарів розтин тернополянці І. (ім’я та прізвище редакції відомі – прим. ред.). Вона розповідає, що за пологи неофіційно заплатила більше 4000 грн.

- Страхування на операцію тоді коштувало, здається, 650 гривень, - пригадує вона. – Решта – “подяки” медикам.

Якщо лікареві, яка робила кесарський розтин, тернополянка “дякувала” із власної ініціативи, то анестезіолог, за її словами, сказав прямо: “Моя подяка коштує 100 доларів”.

- Свою таксу там мають і дитячі лікарі, - стверджує співрозмовниця. – Приміром, медик, яка наглядала за нашою дитиною, сказала, що 100 гривень за її працю – це замало. Вона навіть здивовано запитала: “Хто вам сказав, що потрібно так дякувати?!”.

Гроші в Перинатальному центрі, як розповідає пані І., беруть навіть за те, щоб рідні могли побути біля породіллі.

- Я після кесарського розтину не могла самостійно вставати, а малечу принесли мені вже наступного дня, - пригадує вона. – Мама давала якусь суму завідувачу відділення, щоб та дозволила побути їй біля мене хоча б пару годин. Чесно кажучи, я мріяла скоріше втекти з того пологового будинку. Мені, мабуть, ще пощастило. Жінки в палаті називали більші суми за пологи. А моя знайома розповіла, що за кесарів розтин у Перинатальному центрі неофіційно заплатила 11000 гривень.

Зі здирництвом у згаданому медзакладі зіткнулася й інша вагітна, пані З. (ім'я та прізвище редакції відоме - прим. ред.). На 17-му тижні вагітності тернополянку поклали на збереження у відділення консервативної гінекології. За її словами, у жінок, які перебували на стаціонарному лікуванні, щоразу збирали по 20 грн за аналіз крові — ніби на реактиви. Коли пані З. почала запитувати, чому беруть кошти за аналізи, які мають бути безкоштовними, медпрацівники відповіли, що помилилися і більше у неї грошей не просили.

“Байдужі коритники пологового”

Весь негатив, що навис над Перинатальним центром, - вина бездіяльності керівництва закладу, переконує колишній працівник цієї лікувальної установи Валерій Печений (ім'я та прізвище змінене з етичних міркувань - прим. ред.).

- Приблизно половину свого робочого часу головний лікар Віктор Куценко та заступник із медичної частини Валентина Якимчук проводять в операційних, - розповідає він. - Адже це є основним джерелом їх збагачення. А Перинатальний центр і умови перебування вагітних і породілей - у жалюгідному стані.

За словами пана Валерія, за останні 10 років в Обласному пологовому центрі втричі зросла кількість кесаревих розтинів та інших гінекологічних операцій. Із них 70%, як він стверджує, роблять саме пан Куценко та пані Якимчук.

- У керівництва працює чітко налагоджена схема, - продовжує він.- Заввідділеннями підбирають заможних пацієнтів, які готові заплатити за операцію не менше 500 доларів. Аби не засвітитися, пан Куценко та пані Якимчук ставлять себе у графіку операцій першими асистентами, відповідальними за розтин (чоловік надіслав зразки операційних графіків — див. фото). Хоча фактично оперативне втручання здійснюють саме вони. Окремо просять дати ще й анестезіологу - від 1000 гривень і більше.

Аби підлеглі мовчали про махінації, керівники використовують контрольно-експертну комісію, стверджує чоловік. Оскільки багато лікарів бояться втратити роботу, більшість із них просто мовчить.

- Ремонт Перинатального центру досі не завершений, - наголошує співрозмовник. - У 2012 році на це виділили 30 млн, 10 - використали. А де решта 20? Замість палат на одну-дві особи реально є на 3-15. У закладі дуже погане харчування. Харчоблок - у жалюгідному стані. У  2013 році його перенесли у підвал, де поруч — каналізація. У конференц-залі стоять старі крісла. А туди на заняття часто приходять іноземні студенти. На ладан дихає пральня. Це все - результат “роботи” байдужих коритників пологового.

До речі, дуже багато наведених фактів журналісти “RIA плюс” знайшли на шпальтах різних тернопільських видань попередніх років. Колишній анестезіолог Анатолій Горчеєв та інші працівники Перинатального закладу неодноразово викривали у ЗМІ своїх керівників.

“Люди самі до нас ідуть...”

Керівництво Тернопільського обласного клінічного перинатального центру “Мати і дитина” відкидає усі звинувачення на свою адресу. За словами головного лікаря Віктора Куценка, після анонімних провокаційних публікацій у ЗМІ роботу лікувальної установи перевіряв Департамент охорони здоров'я Тернопільської обладміністрації. Очільник стверджує, що правопорушень не виявили і медичний заклад продовжує надавати високоспеціалізовану допомогу вагітним, породіллям та новонародженим дітям.

- Усі ці анонімні публікації в засобах масової інформації спрямовані на те, аби позбавити нас управлінських посад, - наголошує він. - Навіть у такому інформаційному дисонансі ми продовжуємо виконувати свої професійні обов'язки. Так, у 2013 році в Перинатальному центрі пройшли лікування 5562 пацієнтки, загалом провели 3036 оперативних втручань. До їх проведення залучали всіх лікарів, у тому числі і молодих спеціалістів.

Пан Куценко наголошує, що розповсюджені дані про те, що за участі керівництва були виконані понад 70% операцій, є неправдивими. Зокрема, він називає статистичні дані: 5,9% оперативних втручань відбулися за його участі, також він асистував на 4,8% операцій. Заступник головного лікаря з медичної частини Валентина Якимчук провела 9,4% і була асистентом на 1% операцій. Найскладніші втручання виконували інші фахівці з вищою кваліфікаційною категорією.

- Наш Перинатальний центр надає високоспеціалізовану медичну допомогу, - продовжує пан Куценко. - До нас скеровують пацієнток із передчасними пологами. Так, за 2013 рік наші лікарі прийняли 278 передчасних пологів, що становить 84,5% від загальної кількості в області. У нас працюють тільки високопрофесійні спеціалісти, тому люди самі до нас ідуть і просять, навіть вимагають, щоб саме ми надавали їм допомогу. Згідно зі статтею 38 Закону “Основи законодавства України про охорону здоров'я”, пацієнти мають право самостійно обирати лікаря та заклад для отримання медичної допомоги.

Викладені факти про збільшення кількості кесарських розтинів, за словами головного лікаря, не відповідають дійсності. У 2013 році в Центрі провели 555 абдомінальних розроджень. Для порівняння, у 2012-му - 574, у 2011-му - 585, у 2010-му - 520, у 2009-му - 692.

Що стосується випадку з вагітною жінкою з проявами вітряної віспи, то медичну допомогу їй надавали у відповідності із розпорядженням Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації, каже начмед Валентина Якимчук.

- У період проведення реконструкції Перинатального центру вагітних з інфекційними захворюваннями ми направляли народжувати в другий пологовий будинок, - каже вона. - Наші працівники не могли прийняти її, адже тоді ми поставили б під загрозу життя інших пацієнток та їхніх дітей.

За словами керівництва, адміністрація постійно проводить роботу з колективом щодо недопущень випадків поборів і вимагань. Видали Наказ №20-ОД від 21 січня 2014 року “Про посилення контролю за дотримання вимог законодавства про державну службу та боротьбу з корупцією”. Усі працівники Перинатального центру, як стверджує Валентина Якимчук, ознайомлені з інструкцією під розписку та попереджені про недопущення випадків вимагань у пацієнтів.

Уже рік у цьому закладі призупинені всі ремонтні роботи з реконструкції приміщення. Замовником даних робіт та розпорядником коштів, за словами пана Куценка, є управління капітального будівництва обладміністрації. Перинатальний центр не має жодного стосунку до фінансування проекту.

Тернопіль перинатальний центр пологи
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
У вівторок (18 грудня) у храмі Воздвиження Чесного Хреста (Надставній церкві) у Тернополі звершиться подячний молебень за об’єднання Українського Православ’я. Його Святості патріарху Філарету співслужитиме духовенство Православної Церкви в Україні. Як повідомляється, у Богослужінні візьмуть участь Президент України Петро Порошенко, керівники обласної та міської влади. Початок – о 13 годині. Нагадуємо, що об'єднавчий собор обрав головою Єдиної помісної цер...
Суспільство
У місті Почаїв, що на Тернопільщині, нещодавно звільнилися усі листоноші. На такий вчинок їх підштовхнули незадовільні умові праці. Кількість робочих годин було скорочено, а відповідно зменшилася не лише зарплатня, але й можливість виконувати свою роботу вчасно. Листоноша Ольга сортує рахунки комунальних платежів. Робочий день у неї, як і в решти її колег, розпочався з 11 год. Та до котрої працюватимуть залежить від приїзду пошти. У передостанній робочий д...
Пригоди
Перед Об’єднавчим собором на Тернопільщині, в селі Винятинці (Заліщицький район) трапився парадоксальний інцидент. Парафіяни досі не можуть оговтатися від того, що відбулося. На очах у дорослих і дітей спалахнув конфлікт між священиками, який вилився у бійку. "На момент, коли все відбулося, я був у лікарні. А моя дружина сама ходила на службу. Стояла в куточку, як отці почали з’ясовувати стосунки, швиденько вибігла та поза церквою помчала додому. Прибігла...
Суспільство
17 грудня постійно діючою робочою групою з організації проведення демонтажів тимчасових споруд, які влаштовані на земельних ділянках комунальної власності без документів, що посвідчують право користування землею, демонтовано обмежувач руху (шлагбаум), розміщений між будинками по вулиці Київська, 5, та вулиці Київська, 11, в місті Тернополі. Демонтаж проведено на виконання рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 14.11.2018 року № 868 «П...
Кримінал
У Тернополі не згасає конфлікт на вул. Гайовій, де продовжується боротьба за підприємство. Як повідомили очевидці, сьогодні ввечері там зібралися близько 200 осіб, була штурханина. У п’ятницю поліція повідомляла, що один з підприємців юридично довів, що він новий власник підприємства і конфлікт начебто вичерпано. Втім, виглядає, що працівники фірми та інший власник мають іншу думку і наразі протистояння лише загострюється. Нагадаємо, заява в поліцію про те...
Суспільство
ДТП трапилась 17 грудня, близько 16.00, на межі Тернопільської та Хмельницької областей. Один із автомобілів опинився в кюветі.  Як повідомляє "20 хвилин", чи є потерпілі, наразі невідомо. У соцмережі тернополянин Ігор Василів опублікував відео з місця події.  Наразі очікується офіційний коментар від поліції. Подробиці аварії з'ясовуються.  Нагадуємо, що 16 грудня у Теребовлянському районі перекинулася вантажівка: внаслідок ДТП загинула одна людина.
Кримінал
10 грудня о 14.40 в місті Підгайці по вул. Майдан Незалежності, 5, в шестиквартирному двохповерховому житловому будинку було виявлено тіла двох осіб без ознак життя. Працівники Підгаєцького ВП Бережанського ВП ГУ НП в Тернопільській області було встановлено, що загиблими є громадянка 1982 р.н., місцева мешканка, власниця квартири, та громадянин 1972 р.н., мешканець м. Городенка Івано-Франківської області, ймовірно квартировинаймач. Як інформує "Терноград",...
Кримінал
У Львові правоохоронці повідомили про підозру зловмиснику, причетному до розбійного нападу на іноземця. Троє його спільників поліцейські затримали раніше і зараз вони відбувають покарання.  В Галицький відділ поліції 17 березня звернувся 35-річний громадянин Сирії, який навчається в одному із одеських вищих навчальних закладів. За словами іноземця, який приїхав у Львів з туристичною метою, напередодні близько 23.30 на розі вулиць Чупринки та Бандери його п...
Пригоди
Священик з Лановецького ройону, Олексій Філюк розповів у спільноті на Фейсбуці, як отримав  від мишеня подарунок до Святого Миколая. "Історія життя))) В мене у жовтні мишка вкрала 500 гривень і знаєте спочатку мені було шкода тих гривень бо то третя частина Шушковецької зарплати, але як то кажуть час лікує рани і за цих два місяці я вже про ті гривні забувся, а мишка тиждень тому відійшла в ліпші світи..... Но сьогодні прийшовши з храму і прибираючи в домі...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!