• Головна
  • На Тернопільщині гіпертоніки не зможуть більше купити лікі за зниженими цінами
16:00, 3 травня 2014 р.

На Тернопільщині гіпертоніки не зможуть більше купити лікі за зниженими цінами

У програмі відшкодування вартості ліків для гіпертоніків тимчасове затишшя. У зв’язку зі складною економічною ситуацією в державі аптеки перестали отримувати компенсацію за відпуск препаратів за зниженими цінами. Відповідно припинився і продаж медикаментів за державною програмою. Наразі мова йде про тимчасове припинення її дії. МОЗ обіцяє: як тільки з’являться кошти, їх одразу перерахують аптечним закладам.

Від початку року аптеки Тернопільщини не отримали ані копійки відшкодування за реалізацію ліків гіпертонікам за зниженими цінами. Побоюючись, що грошей держава їм так і не поверне, заклади перестали відпускати медикаменти за рецептами. Це підтвердили і в департаменті охорони здоров’я Тернопільської області, пише .

За словами головного спеціаліста, терапевта департаменту Лариси Матюк, у 2014 році на реалізацію програми в області виділено 3,3 млн. грн. У січні-лютому жителі області, які хворіють на гіпертонію, ще отримували препарати за зниженими цінами. Далі реалізація програми тимчасово призупинилася.

- Сьогодні аптечні заклади області практично не відпускають ліків у рамках програми відшкодування їх вартості для гіпертоніків, - каже Лариса Михайлівна. – В тому числі - комунальні аптеки. Наразі офіційних документів про припинення дії програми ми не отримували. В уряді обіцяють повернути аптекам заборговані кошти. Коли це станеться, наразі не відомо.

Як повідомила Лариса Матюк, розпорядження МОЗ щодо реалізації даної програми стосується всіх аптечних закладів, тому розірвати договір із власної ініціативи останні не можуть. Утім позицію аптек можна зрозуміти. У зв’язку з подорожчанням ліків вони опинились не у найкращій ситуації. А тут ще й пауза у відшкодуванні коштів з боку держави. До слова, раніше аптеки висловлювали невдоволення щодо даної програми, побоюючись саме такої ситуації. Залишається сподіватись, що після стабілізації ситуації в країні кошти аптекам таки повернуть і програма знову запрацює у звичному режимі.

Нагадаємо, пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою стартував у 2012 році. Для зменшення вартості лікування хворих області мали надати цьогоріч 4 мільйони 400 тисяч гривень Після внесення змін до Закону України про Державний бюджет України на 2014 рік обсяг субвенції з держказни місцевим бюджетам на часткове відшкодування вартості лікарських засобів зменшено до 3,3 млн. грн. Наразі аптечні заклади області подали реєстри на відшкодування 330 тисяч 471 гривні. За словами Лариси Матюк, торік знижками на ліки скористалися понад 214 тисяч осіб, що складає 76 відсотків від загальної кількості хворих на гіпертонічну хворобу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Трнопільщина #гіпертоніки #ліки
Останні новини
Оголошення
live comments feed...