• Головна
  • Земля з краєвидом на ставок: на Тернопільщині екс-головного земельника звинувачують у крадіжці землі
12:45, 5 травня 2014 р.

Земля з краєвидом на ставок: на Тернопільщині екс-головного земельника звинувачують у крадіжці землі

Колишнього начальника Відділу Держземагенства у Підволочиському районі, а потім і Головного управління Держземагенства в Тернопільській області Романа Папіровського односельчани із Пеньківців звинувачують у крадіжці землі.

Обіймаючи посаду начальника районного Відділу Держземагенства разом із колишньою головою Воробіївської сільської ради Богданою Гуцайло чиновник сфальсифікував рішення про передачу у власність чотирьох земельних ділянок, які роками обробляли жителі Пеньківців. Тепер в його бабусі, Олександри Папіровської, є чимало землі з найкращим у селі краєвидом – на ставок, пише газета

Впродовж багатьох років родичі Євгенії Берези проживали у будинку неподалік від сільського ставу та обробляли 0,09 га прилеглої до їхньої оселі території. Цю землю люди передавали своїм рідним із покоління у покоління, тому й пані Євгенія бажає, щоб ділянкою володіли її діти та внуки. У 1994 році право жінки на користування цією землею у Воробіївській сільській раді підтвердили офіційно. Згодом, у 2011 році, за рішенням цієї ж сільради Євгенія Береза отримала цю площу у безоплатну власність. Однак з бажанням приватизувати власну землю жінка дізналася, що хтось зробив це вже до неї. Спочатку у приватному підприємстві «Горизонт» пані Євгенії відмовили у виготовленні технічної документації на землю біля ставу, оскільки виявили, що дана територія вже має присвоєний кадастровий номер. Тоді, як вважалося раніше, у законних землекористувачів виникли запитання: з якої причини, за чиєю згодою та кому була передана ділянка?

 «Про нового власника нашої землі ретельно замовчували у Підволочиському відділі Держземагенства, адже Папіровський в той час був їхнім начальником. Нам письмово відповіли тільки, що згідно інформації сільської ради, графічні дані нашої землі відсутні, тому вони не можуть встановити чи земля, яка має кадастровий номер, є тією ж, яку  нам передали у 2011 році. Ми звернулися і в нашу сільську раду, де про нового власника також мовчали. У письмовій відповіді нам тільки підтвердили, що офіційно ми користувалися землею від 1994 року. Та все ж працівники нашої сільради від нас не приховували, що пам’ятають, як Папіровський з тодішньою сільською головою Гуцайло Богданою та працівницею районного земельного відділу Підволочиська привезли рішення про передачу землі. Папіровський просто приватизовував все, що припадало йому до душі», – стверджувала дочка Євгенії Берези пані Ярослава.

Шукаючи правди у зверненнях до чиновників люди поскаржилися про незаконне захоплення землі в обласних відділах міліції, прокуратури та СБУ. Саме працівники останнього правоохоронного органу поділилися результатами розслідування: новий голова Воробіївської сільради Ігор Бакалюк не знав про підписання ще у 2008 році колишнім головою Богданою Гуцайло рішення про передачу у власність землі Євгенії Берези бабці Романа Папіровського Олександрі Дмитрівні, тому і закріпив цю ділянку у 2011 році за її багаторічним користувачем. Однак в сім’ї пані Євгенії впевнені – розслідування діяльності службових осіб Воробіївської сільської ради та Відділу Держземагенства у Підволочиському районі правоохоронці затягують навмисне, мовляв колишній голова сільради Богдана Гуцайло постійно їздить на заробітки у Росію. На це дочка Євгенії Берези пані Ярослава стверджувала, що люди часто бачать колишнього голову у рідному селі. Також жінка переконана, що викривати зловмисників перешкоджала й попередня влада у Тернопільській області.

 «Та як, щоб від серпня 2013 року ніхто з правоохоронців не їздив до Олександри Папіровської, мотивуючи навіть в розмові зі мною тим, що: «Як ми туди поїдемо, ви знаєте, хто такий Папіровський і під чиїм він прикриттям?». Про самого ж Папіровського казали, що викликали його на допит, але він ніколи не з’являвся. Цікаво чи вони хоч зараз провели з ним офіційний допит. Це вже тепер, коли пройшло трохи часу, як Хоптян і Папіровський пішли з посад, на початку квітня 2014 міліціонери взяли свідчення і в бабці Папіровського, і в моєї мами. Раніше, коли я запитувала чи є свідчення Олександри Дмитрівни, мені казали, що ні, немає, до неї навіть ніхто не їхав, бо вона старенька і в неї може піднятися тиск. А от до моєї  мами, не зважаючи на її вік, раніше таки раз навідалися і брали показання. Ніхто ж не боявся, що в неї підніметься тиск», – розповіла пані Ярослава.

Із крадіжкою землі у Євгенії Берези сьогодні відкрито кримінальне провадження на невстановлених службових осіб Воробіївської сільської ради, які підробили документи щодо права власності на її земельну ділянку. Тим часом дії Романа Папіровського залишаються в тіні, а його бабуся Олександра Папіровська вже навіть подарувала землю, яка належала пані Євгенії, новому власнику. Щоб уникнути будь-якого втручання у власні рахунки колишній начальник Головного управління Держземагенства в Тернопільській області пробував земельний конфлікт із односельчанкою «зам’яти» мирно.

«Мої батьки з’ясували, що житель міста Підволочиськ Олександр Зарубенко вже проводить на нашій землі передбудівельні роботи. Ми запропонували йому зупинитися, допоки не виясниться ситуація, але він не погодився. Сам же Роман Папіровський одного разу приїхав до мене, щоб залагодити конфлікт мирно. Я погоджувалася на те, щоб він віддав моїй мамі ділянку згідно договору купівлі-продажу, але він пояснив, що не може так зробити, бо вже подарував цю ділянку і довелося б її забирати вже в іншої людини», – зазначила пані Ярослава.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Земля #ставок #земельник #Тернопільщина
Оголошення
live comments feed...