Тернополяни просять змінити фасад новобуду, щоб не псувати історичний центр міста

Звернення до міського голови з проханням вплинути на зміну зовнішнього вигляду вигляду фасаду будинку на вул. Кульчицької просять тернополяни, які підписалися як «Ініціативна група мешканців Тернополя».

Їхнє звернення опубліковане в групі "Урбаністика Тернополя":

"Звертаємося до Вас як до мера Тернополя з проханням звернути увагу на новобудову, що споруджується на вул. О. Кульчицької, футуристичний стиль фасаду якої суперечить загальному ансамблю історичної вулиці (матеріал оздоблення фасаду – скло). Замовник та підрядник – ТОВ «Креатор-буд».

Колишній пасаж Адлера (теперішня О. Кульчицької ) – одна з небагатьох, яка збереглася з кам’яницями оригінальної архітектури, що ваблять очі своїм оздобленням. Це вцілілі перлини зодчества кінця XIX-початку XX століття, що пережили дві світові війни аж до нашого часу. Архітектура представляється високопрофесійними зразками забудови у стилях історизму, сецесії, модерну, функціоналізму, конструктивізму.

Тернопіль – місто західноєвропейської культури містобудування, яке на 80% було знищене війною. Тепер потрібно зберегти залишки. На даний час існує нагальна потреба збереження та оновлення фасадів, що покращить туристичну привабливість міста. Серед збереженої житлової забудови виділяються комплекси споруд поч. ХХ ст. на вулиці О. Кульчицької.

Перелік пам’яток архітектури та містобудування місцевого значення:

55. Житловий будинок, 1902 р., вул.О. Кульчицької, 1 ох.№ 276-М.
56. Житловий будинок, 1902 р., вул.О. Кульчицької, 3 ох.№ 277-М.
57. Житловий будинок, ХІХ-ХХ ст., вул. О. Кульчицької, 4 ох.№ 1992-М.
58. Житловий будинок, 1908 р., вул.О.Кульчицької, 5 ох.№ 278-М.
59. Житловий будинок, 1880 р., вул.О.Кульчицької, 7 ох.№ 279-М.
60. Житловий будинок, 1880 р., вул. О.Кульчицької, 9 ох.№ 280-М.
61. Житловий будинок, 1880 р., вул. О.Кульчицької, 11 ох.№ 281-М.
62. Житловий будинок, 1885 р., вул. О.Кульчицької, 13 ох.№ 282-М.

(Інформація з історико-архітектурного опорного плану м. Тернополя розробленого ДП «УКРЗАХІДПРОЕКТРЕСТАВРАЦІЯ» Замовник: Тернопільська міська рада)

Сподіваємося, що за Вашого сприяння буде переглянутий проект фасаду та зміниться його стилістика на відповідну навколишнім будівлям. До прикладу – торговий центр «Атріум» збудований на місці старого будинку не зіпсував центральну частину міста, а прикрасив його. Ви як мер міста та відповідні органи міської ради по питаннях архітектури, інспекція архбудконтролю та забудовник несете відповідальність за збереження та збагачення історичного обличчя міста, не спотворюючи його.

З повагою, ініціативна група мешканців Тернополя».

новобуд вул. Кульчицької
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі