У Тернополі формують батальйон територіальної оборони

У Тернополі почали формувати батальйон територіальної оборони. Про це 6 травня повідомив на брифінгу тимчасово виконуючий обов’язки Тернопільського обласного військового комісара полковник Володимир Катинський. За його словами, підрозділ комплектується виключно добровольцями, командний склад сформують офіцери запасу.

- Люди, які йдуть служити за власним бажанням, мають вищу мотивацію та відданість обов’язку. При формуванні батальйону перевагу віддаватимемо тим громадянам, які уже проходили військову службу в армії, проте не відмовлятимемо й тим, які бажають одіти військовий однострій вперше. Такі краяни складуть військову присягу, — наголосив полковник Володимир Катинський.

Офіцер закликав патріотичних тернополян звертатися у військові комісаріати області. Вимоги до кандидатів, які бажають проходити службу у цьому військовому формуванні такі ж, як і до військовослужбовців Збройних Сил України — стан здоров ‘ я, морально-психологічні якості та відповідний вік, здебільшого до 40 років.

- Дислокуватиметься батальйон територіальної оборони у межах Тернопільської області. Після проходження комісії, особовий склад батальйону буде забезпечений необхідним майном та озброєнням. Військовослужбовці пройдуть бойове злагодження, — зазначив полковник Володимир Катинський.

Основними завданнями, які стоятимуть перед особовим складом батальйону, є охорона важливих державних та військових об ‘ єктів, боротьба з диверсійно-розвідувальними силами та інші

Військовослужбовці нового підрозділу забезпечуватимуться речовим, грошовим та іншими видами забезпечення як контрактники Збройних Сил України.

Варто зазначити, що територіальна оборона є комплексом загальнодержавних, воєнних та спеціальних заходів, що застосовуються під час загрози або відбиття агресії з метою охорони та захисту державного кордону від посягань ззовні, забезпечення умов для надійного функціонування державних органів, мобілізаційного та оперативного розгортання військ (сил), охорони важливих об’єктів і комунікацій, боротьби з диверсійно-розвідувальними силами та іншими озброєними формуваннями агресора на території країни, а також радіаційного, хімічного, біологічного захисту військ і населення від наслідків аварій (зруйнувань) атомних електростанцій, об’єктів, небезпечних у хімічному відношенні, та підтримання режиму воєнного стану.

Більш детально про територіальну оборону та завдання можна ознайомитися у Законі України “Про оборону України” від 6 грудня 1991 року.

Тернопіль батальйон територіальної оборони
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі