“Треба прибрати за своєю собакою!”: чому тернополяни вигулюють псів там, де граються діти?

За вигул собак у не призначеному для цього місці - штраф.

- Одна панянка постійно у нас під вікнами на фірмі вигулює свого пса, - каже тернополянка Олена Петрик. – Отак підведе під двері, собачка сходить в туалет, і ідуть далі гуляти. Іноді собачка залишить поблизу фірми і одну-другу "міну". Цікаво, чи штрафують за таке?

Нічого проти собак, переконує пані Петрик, вона не має. Але власники собак, на її думку, повинні дотримуватись певних правил.

- Знайомий якось зробив зауваження жінці із собачкою у парку, - пригадує тернополянка. – Нагадав, що вона повинна прибрати лайно за своєю улюбленицею, бо так роблять у Європі. Так, жінка почала лякати своїми зв’язками, типу «як ви смієте… а я на вас…». Хоча що тут поганого – як ви вже вигулюєте там, де діти граються, то і прибрати не полінуйтесь.

Про те, що собак слід вигулювати тільки спеціально відведених для цього місцях, говорять і у відділі екології та благоустрою міськради. Тут, нагадують, за подібні порушення, як-от описано вище, можна отримати штраф від 17 до 51 гривень.

- У Тернополі затверджено 19 територій для вигулу собак. Їх визначили відповідно до міської «Програми поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин у місті Тернополі на 2010-2014 роки», затвердженої у 2010 році, - каже  головний спеціаліст відділу благоустрою та міськради Оксана Ілліч. – Однак, нормами ДБН Б.2.2-5:2011 (Державні будівельні норми – прим. ред.) встановлено, що місцем для вигулу тварин також може бути відведена територія житлової забудови, територія на рекреаційних територіях спільного користування, крім пляжів та місць масового відпочинку. Вигулювати можна у смузі відведення залізничних колій, швидкісних автомагістралей, на пустирях, у лісах, лісопосадках, на територіях, що мало відвідуються, на території санітарно-захисної зони навколо АЗС. А також за межами першого і другого поясу зон санітарної охорони джерел водопостачання. Але необхідно дотримуватись відстані не менше, ніж 40 м від житлових будинків, дитячих і спортмайданчиків та об'єктів соціальної сфери.

Причому, вигулювати собак, згідно з рішенням міської ради від 19.05.2011р. №6/8/20 «Про затвердження Правил благоустрою м. Тернополя» власникам домашніх тварин заборонено без повідка та намордника, без наявності одноразового пакета та інвентаря для збору екскрементів тварин.

- Вигул собак у не відведених для цього місцях, без повідків і намордників - крім тих собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку, тягне за собою відповідно до статті 154 Адмінкодексу попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, - додає пані Ілліч.

Перелік територій вигулу домашніх тварин

1. вул. Юності (зелена зона);

2. вул. Винниченка (паркова зона);

3. пр. Ст. Бандери (зелена зона до огорожі ВАТ «Зелене господарство»);

4. територія прилегла до колишнього стадіону на пр. Злуки;

5. вул. Білецька, територія парку ім. Т.Г. Шевченка;

6. вул. Новий Світ (циганська гора);

7. вул. Стадникової, від житлового будинку №2 до житлового будинку №1;

8. вул. Живова (зелена зона);

9. вул. Довженка (зелена зона в сторону вул. Гайової);

10. вул. Купчинського, 9 та вул. Корольова (землі району);

11. вул. Коновальця (зелена зона вниз від автозаправки);

12. вул. Бойківська (зона зелених насаджень в районі житлових будинків за адресами, вул. Бойківська, 4 та вул. Галицька, 56);

13. вул. 15 Квітня, (лісосмуга);

14. вул. Симоненка, (лісосмуга);

15. зелена зона між дачним кооперативом «Ювілейне»;

16. вул. 15 Квітня, 37 (яр);

17. територія від а/с «Автолюбитель» до дороги (пивзавод №1);

18. пішохідна доріжка від шлюзу-дамби до підвісного моста зі сторони району «Дружба»;

19. район пішохідної доріжки в районі автозаправки «ОККО».

 

 

 

 

Тернополяни собаки діти
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі