Тернопільщину хочуть перетворити на суцільний ліс

Якщо в останні роки на Тернопільщині садили по 30-40 га лісів, то цього року цю цифру хочуть збільшити в 5 разів – до 200 га. І власне як мінімум такими темпами створювати нові ліси на території області.

Відповідне рішення було прийнято на нараді з лісничими під керівництвом першого заступника голови Тернопільської облдержадміністрації Івана Крисака.

З’ясувалося, що ще у 2008 році на теренах Тернопільщини  засадили лісами 800 гектарів площ. Але згодом кількість висаджених зелених насаджень зменшилася до 250-400, а потім щороку зменшувалась аж у 10 разів. Натомість смак у тамтешніх керівників навпаки зростав.

Тепер же на Тернопільщині хочуть знову братися за насадження лісів.

«Ми ставимо завдання відновити заліснення і створення захисних насаджень в області. Весняну можливість ми вже втратили, тому на осінь цього року плануємо посадити близько 200 гектарів хвойних та дубових лісів», - повідомив Іван Крисак.

Проте, щоб відновити програму заліснення території, потрібно чимало коштів. Наразі область має саджанці, аби засадити лише близько 50-80 гектарів площ. Лісничі обіцяють, якщо будуть виділені землі для посадки, знайти ще саджанці у сусідніх областях.

нові ліси
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі