На Тернопільщині хліб подорожчав на 10-25%, а виробляють його удвічі менше!

Хліб в області подорожчав, а обсяги його виробництва зменшилися більш як удвічі. На сьогодні на одного жителя області припадає лише 31 г хліба від місцевих виробників!

За словами першого заступника директора департаменту агропромислового розвитку Володимира Стахіва, на Тернопільщині найбільші темпи зростання ціни на хліб в межах України. І почалися вони ще на початку квітня. В середньому хліб з борошна пшеничного вищого ґатунку подорожчав на 9,8%, хліб з борошна пшеничного першого ґатунку – на 25,3%, житній – на 10,3%.

Серед об’єктивних причин зросту ціни -  зростання вартості продуктів, з яких виготовляється хліб,  паливно-мастильнихі матеріалів, енергоносіїв. Володимир Стахів запевнив, що сьогодні аграрний фонд може забезпечити хлібовиробників борошном за ціною, яка не змінювалася ще з 2013 року.

«На сьогодні спостерігається ріст цін на хліб і це при тому, що Тернопільщина аграрна область і має прекрасні родючі чорноземи. Такого бути не повинно, оскільки на ринку Тернопільщини найбільше представників хлібопекарської промисловості, а в  запасах аграрного фонду є достатня кількість борошна», - наголосив перший заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Іван Крисак наголосив Іван Крисак.

Відтак він дав вказівку виділити хлібопекарям борошно за  цінами  на  15 - 20%  нижчими, від  існуючих на  даний  час на  ринку,  і зобов’язав від сьогодні  зменшити  існуючі ціни на  хліб  до  середнього  рівня  росту по  Україні  (не  більше 1,0  –  2,5%).

Водночас керівник області висловили занепокоєння зменшенням виробництва хліба. Відповідно до статистики, за перший квартал підприємства краю виробили лише 23 тисячі 21 тонну хліба. Цієї кількості замало, оскільки на одного мешканця при таких виробництвах припадає лише 31 грам, тоді як у попередні роки було по 80 грам.

Іван Крисак доручив розібратися з ситуацією на ринку хліба профільним управлінням,  контролюючим органам перевірити тіньове виробництво цього продукту. Окрім цього, департамент агропромислового розвитку зобов’язано два рази на тиждень звітувати про закупівлю борошна в аграрного фонду, а департамент економічного розвитку та сектор Державної цінової інспекції краю доповідатиме про ціни на хліб.

хліб ціни
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі