У Тернополі розпочалися заходи приурочені до відзначення Днів Європи в Україні

З восьмого травня у Тернополі розпочалися заходи, приурочені до відзначення Днів Європи в Україні. Триватимуть вони протягом десяти днів, а найбільше подій відбудеться саме у день Європи – 18 травня.

Розпочалися святкування із презентації незвичайного видання та відкриття фотовиставки. У бібліотеці-музеї «Літературне Тернопілля» восьмого травня презентували книгу колишніх італійських військовополонених «Від Канн до Тернополя». Видання це, як розповів начальник управління культури і мистецтв міськради Олександр Смик, унікальне з двох причин. По-перше, воно досить об’ємне – приблизно 120 на 80 см. По-друге, у книжці є ілюстрації Тернополя часів Другої світової війни. Авторами видання є італійський художник Мікельанджело Пергем Джельмі та історик Франческо П’єрро Баггіні. Як з’ясувалося, у нашому місті в районі теперішньої вулиці Дубовецької, був італійський Шталаг 328. І саме в цьому таборі перебували автори презентованого видання.

Фотовиставка, яка відкрилася в Українському домі «Перемога» організована спільно із польським консульством в Україні. Називається вона «Совєти в Польщі», і розповідає про те, як жила сусідня країна за часів Радянського Союзу. Експозиція діятиме до 19 травня.

Майже кожного дня у місті відбуватиметься та чи інші подія, приурочена до Днів Європи. Детальніше про це розповів Олександр Смик.

- У Палаці кіно в ці дні триватиме тиждень французького та британського кіно, – говорить він. – 14 травня у бібліотеці для дорослих №2 о 13.00 відбудеться мультимедійна презентація «Мандруючи Європою».  Цього ж дня о 19.00 у палаці культури «Березіль» буде концерт «Легенди року» симфонічного оркестру «Бревіс». 16 травня о 14.00 в Українському домі «Перемога» представимо дуже цікаву програму «Україна моя». Це буде презентація нашої країни із залученням колекції борщівських вишиванок Віри Матковської, робіт інших відомих українців. А ввечері у драмтеатрі пройде показ мод, за участю німецького дизайнера. 17 травня о 17.00 на Театральному майдані відбудеться мовний флешмоб «Тернопільський Вавілон». 18 травня у місті буде Свято Європи від студентів ТНЕУ, на вулиці Сагайдачного -  Євромайданчик вуличних музикантів. Заплановано провести «Артінтервенцію» – проект місцевих майстрів, які будуть в певній точці демонструвати якусь фігуру, яка буде нести інтелектуальне навантаження. Музичну програму до цього дня підготували також муніципальний духовий оркестр «Оркестра волі» та муніципальний Галицький камерний оркестр.

Детальніше із запланованими заходами можна ознайомитися на сайті міської ради у рубриці «Афіша».

Дні Європи в Україні Тернопіль святкування
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі