Понад 100 переселенців зі Слов'янська мали б прибути до Тернополя сьогодні

Понад 100 переселенців зі Слов'янська — це переважно жінки та діти — мали б прибути до Тернополя вже сьогодні, 10 травня.

Про це повідомила голова правління благодійного фонду “Вікно життя” Ірина Жигунова. Жінка бідкається, що ані місцева, ані обласна влада наразі не відреагували на її звернення щодо місця для прихистку людей зі Слов'янська. Натомість у мерії запевняють, що переселенцям житло знайдуть.

- На днях зі мною сконтактувала одна жінка — я не знаю цієї людини — яка повідомив мені, що зі Слов'янська мають приїхати до нас близько 100 біженців, - пояснює “” пані Жигунова. - До Тернополя ці люди мали б виїхати ще ввечері 9 травня. Але їм це наразі не вдалося зробити.

Співрозмовниця пояснює, що попередньо вона телефонувала на гарячі лінії міськради та ОДА, аби повідомити про ситуацію із переселенцями та попросити допомоги із розміщенням людей.

- Але я так і не змогла отримати ніякої інформації і конкретної допомоги ні від міської, ні від обласної влади, - запевняє тернополянка. - На гарячих лініях мені не відповідали. Також я телефонувала до міських депутатів, яких знаю, але і вони нічого конкретного не дали зрозуміти стосовно цієї ситуації. Не вдалося мені знайти і якоїсь конкретної організації, де б могли скоординувати людей зі Слов'янська та розселити їх у місті чи області.

У пошуках альтернативи, Ірина Жигунова розмістила інформацію у соцмережах про пошук прихистку для переселенців. За словами тернополянки, наразі відгукнулися лише декілька людей.

- Вони готові прийняти тільки чотири сім'ї, - уточнила жінка.

Як з'ясував кореспондент “20 хвилин”, у Тернополі таки діє організація, яка курує розміщенням в області переселенців із “гарячих” регіонів країни. Її керівник — чиновник з міської ради Микола Сивирин.

- Мені невідомо про цих сто людей-переселенців зі Слов'янська. Хоча ми уже приймали у нас людей з цього міста, - каже чоловік. - Як на мене, то інформація про згаданих переселенців може не відповідати дійсності.

Утім, пан Сивирин запевнив, що, в разі потреби, усіх цих людей обов'язково прихистять.

- Стосовно розміщення переселенців, то у нас є база даних по об'єктах, де можуть розміститися люди чи то зі Слов'янська, чи то з Криму, або з будь-яких інших регіонів, де зараз сутужно, - додає координатор профільної організації. - Таких об'єктів по області є понад 250. Мова про вільні будинки у районах області, які можна використати саме для таких цілей.

Микола Сивирин запевняє, що “поки не було такого випадку, аби ми не прихистили переселенців”.

- Цією справою ми займаємось ще із березня, - наголосив чиновник.

Наостанок він надав особистий мобільний номер, а також номер свого колеги. Це — аби з ними змогли контактувати усі, хто потребують допомоги у розміщенні біженців.

Адже, Микола Сивирин — 0-67-70-94-807 та Сергій Чайківський — 0-67-34-01-639.

 

 

Тернопіль переселенці Слов'янськ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі