За тиждень-другий на Тернопільщині розпочнеться справжній відпочинковий сезон

Діти нарешті залишать шкільні стіни і змінять їх на літні дитячі табори. Цього року Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі – ФСС з ТВП) планує оздоровити на 153 дитини більше, ніж торік. Воно й не дивно, адже сума, яку в області витратять на дитячий відпочинок, утричі більша, ніж торік.

Завдяки цьому батьківські гаманці можуть «зітхнути» з полегшенням. Дорослі оплачуватимуть лише 10% вартості путівки, а не 60%, як було раніше.

Табори пустили через тендер

Цього року на відпочинок дітей Тернопільщини ФСС планує витратити близько 8 млн. грн. Це втричі більше, ніж торік. З них 6,8 млн. грн спрямують на придбання путівок у дитячі заклади оздоровлення за повну вартість. У 2014 році за відпочинок дітей у таборах області батьки платитимуть лише 10% вартості путівки, що становить 273-310 грн.. Приблизно такою ж буде доплата і при частковому фінансуванні.

За кошти Фонду соціального страхування в області заплановано оздоровити 3283 дитини, що на 130 дітей більше ніж торік.  По путівках, придбаних за повну вартість, – 2260 дітей. Ще 1370 дітей - при частковому фінансуванні, із залученням коштів управління агропромислового комплексу, відділів освіти та профспілкові організації тощо. Щоправда, скористатися соціальною послугою Фонду можуть лише офіційно працевлаштовані працівники.

У кожній організації та на підприємстві є комісія (уповноважений) з соціального страхування. Працівники, які хочуть оздоровити свою дитину, повинні звернутися до уповноваженого із соціального страхування і написати заяву. На підставі заяви працівників комісія формує зведену заявку в районну чи міжрайонну виконавчу дирекціюобласного відділення Фонду за місцем реєстрації. Проблем з отриманням путівок немає, тому що Фонд має достатньо коштів, щоб забезпечити всіх бажаючих оздоровитися у дитячих закладах області та за її межами, - каже начальник відділу соціальних послуг виконавчої дирекції ФСС з ТВП Богдан Стельмах.

Найбільшу питому вагу серед оздоровлених дітей за кошти Фонду соціального страхування займають діти працівників освіти, охорони здоров’я (тобто бюджетні організації). Крім того, активними є завод «Оріон», «Бортнетце», будівельний гіпермаркет «Епіцентр» та інші.

З кожним роком кількість бажаючих відпочити у таборах області зростає, зазначає Богдан Петрович, тому з наповнюваністю таборів проблеми бути не повинно. Втім свої корективи може внести погода, ситуація в країні, економічне становище батьків тощо.

Правлінням обласного віддлення Фонду ще у 2013 році прийняте рішення про закупівлю путівок у дитячі заклади оздоровлення за повну вартість. У зв’язку з тим і сума асигнувань у цьому році значно збільшена, пише . Закупівля путівок за повну вартість проводилася шляхом проведення конкурсних торгів через вісник державних закупівель.

- Нещодавно тендерний комітет обласного відділення Фонду визначив переможців, з якими Фонд укладатиме договори. Серед переможців – оздоровчий комплекс «Лісовий» (с. Скоморохи, Бучацький р-н) та два заклади в Борщівському районі - «Лісова пісня» та «Збруч». Усі вони знаходяться у стаціонарних будинках. Там цілодобово подається гаряча вода, компактне розміщення дітей в кімнатах. У цих закладах плануємо оздоровити 1460 дітей. Вартість одного дня проживання становить 130 грн. Часткова доплата батьків  за путівку становитиме 273 грн., - каже Богдан Стельмах.

28 квітня відбулося відкриття пропозицій ще по двох лотах на придбання 800 путівок в оздоровчі заклади санаторного типу Тернопільської та Хмельницької областей.

У зв’язку з різким ростом цін на продукти харчування, ситуацією, що склалася в державі, повна вартість одного дня перебування дитини в оздоровчих закладах в  2014 році, у в порівнянні з попередніми роками, зросла приблизно на 15-30 грн. За словами Богдана Стельмаха, впродовж останніх років оздоровчі заклади штучно стримували ціни на оздоровлення, тому що Фонд фінансував лише 40% вартості оздоровлення, а решту сумизмушені були доплачувати батьки.

Антимонопольний комітет мовчки «проковтнув» такий крок закладів оздоровлення Тернопільщини. Голова територіального правління АКУ Іван Курницький зазначив, що здійснювати перевірку доцільності підвищення цін та умов проведення тендеру комітет може лише при наявності письмових заяв, але наразі таких не надходило.

Ті, хто залишився поза фінансуванням Фонду соціального страхування, можуть розраховувати на путівки, які фінансуються за кошти державного бюджету по лінії управління сім’ї та молоді, департаменту освіти та науки, місцевих бюджетів, приватних осіб тощо.

17 профспілкових таборів - окуповані

Відповідно до закону про оздоровлення дітей, цього року табірна зміна триватиме 21 день. Торік правління Фонду прийняло виняткове рішення про термін оздоровлення не менше 18 днів. Така необхідність виникла у зв’язку зі складним економічним становищем населення.  Крім того, у цьому році правління Фонду затвердило нові норми харчування.

Наразі Фондом затверджені витрати на харчування дитини впродовж дня у розмірі не більше 40 грн., ще 3 грн. передбачено на культурно-масову роботу та медичне обслуговування, всього 43 грн. Однак, правління Фонду,через інфляцію, планує переглянути ці норми вдруге, а саме - підвищити витрати на харчування до 43 грн. в день.

Торік за межами області за кошти ФСС оздоровилося 83 дітей. Майже три десятки дітей відпочивали у таборах Криму. Це діти працівників податкової служби. Інші - у Херсонській, Одеській та інших областях. На жаль, відпочивати у таборах півострова цього року наші діти не можуть, у зв’язку із ситуацією, що склалася у нашій країні.

Як повідомив «Номер один» голова обласної ради профспілок Андрій Присяжний, на території Криму знаходилось 17 профспілкових таборів. Однак державна дума півострова вирішила їх націоналізувати навіть попри те, що вони мають статус приватної власності. Тепер увагу зосереджуватимуть на оздоровленні дітей у межах області.

- У таборах Криму оздоровлювався незначний відсоток дітей, тому говорити про те, що обласні заклади виграють від такої ситуації, не доводиться. Більше того, варто врахувати ще й умови, які пропонує табір. У нас не багато закладів, які можуть забезпечити відпочиваючих всіма зручностями. Більшість таборів – барачного типу, тому не є конкурентоспроможними, - каже Андрій Присяжний.

Утім батькам, які не мають з ким у літній період залишати дитину, вибирати не доводиться і через відсутність будь-яких альтернатив доведеться погоджуватись на те, що є.

Тернопільщина відпочинок дитячі табори
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі