Що планують побудувати на вул. Кульчицької у Тернополі?

Архітектор Ігор Гордій, який є автором проекту будівництва на вулиці Кульчицької в Тернополі розповів, як планував споруду. На його думку, нова будівля повністю вписується у дизайн.

«Ініціативна група мешканців Тернополя» звернулася до міського голови Сергій Надала щодо доцільності будівництва нової споруди по вул. О.Кульчицької. Міський голова доручив управлінню архітектури міської ради вивчити дане питання.

Головний архітектор проекту по вул. Кульчицької Ігор Гордій у цій ситуації пояснив, що практика споруджувати будівлі з сучасною архітектурою уже роками застосовується у історичних центрах найвідоміших міст світу, серед яких Париж, Барселона, Прага та Берлін та додають містам туристичної привабливості.

«Є чітка позиція ЮНЕСКО, а також міжнародної і Національної спілки архітекторів України, – розповідає Ігор Гордій. – Ці організації виступають за будівництво в історичній забудові міст тільки об’єктів з сучасною архітектурою, яка повинна вписуватися в існуюче середовище не «стилізацією стилів фасаду», а об’ємно-планувальними і містобудівельними прийомами».

Також головний архітектор проекту додає, що у Віденському меморандумі ЮНЕСКО 2005 року говориться, що насправді повинно бути дуже чітке розмежування між справді старовинними спорудами, які треба всіляко берегти та підтримувати в нормальному стані, та новими спорудами, які мають відповідати зовнішньому обліку і технологіям часу своєї побудови, а не прикидатися кам’яницями 16-го століття.

«Архітектор не повинен обманювати історію своєю творчістю, будівлі мають «розповідати» своїм обліком наступним поколінням про стан розвитку суспільства, науки, технологій, культури, – додає Ігор Гордій. – Думаю, що в даному випадку мені вдалося вписати сучасний облік фасаду РТОК в існуючу забудову по вул. О. Кульчицької за рахунок пластики, структури і ритму виступаючих елементів фасаду, які масштабні структурі фасадів навколишньої забудови».

Урбаністика Тернополя
Тернопіль архітектура будівництво проект
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі