Невдовзі тернополянам стане простіше здати долари в банк

В Україні з 8 червня будуть діяти нові правила готівкових валютообмінних операцій. Так, згідно з постановою Нацбанку №249 здати долари в банк стане простіше.

"Людина зможе за один день без паспорта продати банку валюти на суму до 150 тис. грн в еквіваленті, зараз для таких операцій потрібно пред'являти документ", - повідомив "" директор центру роздрібного бізнесу банку "Фінанси та Кредит" Олексій Руднєв.

Зараз без паспорта українці можуть здавати в банк валюти не більш, ніж на еквівалент 15 тис. гривень за раз.

З введенням в дію нової постанови населенню, як і раніше, дозволяється купувати валюти не більше, ніж на еквівалент 15 тис. грн на добу. При цьому паспорт як і раніше, буде потрібен, проте з'явився один виняток - без документа можна буде купувати інвалюту в тому ж банку, де відкрито рахунок. Тобто, якщо там колись вже надавався паспорт.

У цілому без документів дозволяється міняти одну іноземну валюту на іншу, якщо обсяг операції не перевищує еквівалент 150 тис. грн. Наприклад, якщо потрібно за $ 140 купити 100 євро (без участі гривні). При цьому Нацбанк вимагає проводити переведення не за комерційним курсом банків, а за офіційним курсом НБУ.

Водночас обмежуються готівкові обмінні операції з рублем (і іншими неконвертованими валютами - наприклад, польським злотим або ізраїльським шекелем). "З 8 червня його не можна буде обміняти на долар, євро або іншу іноземну валюту. Купівля та продаж російської валюти за гривню продовжиться", - додав Руднєв.

тернополяни банк валюта нові правила
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі