Чому на Тернопільщині зростає дитяча смертність?

Департамент охорони здоров’я області підбив підсумки своєї роботи за перший квартал. Те, що показала статистика, не надто тішить медиків. Мова йде про зростання дитячої смертності. По-перше, сумним залишається той факт, що малята в області продовжують помирати. По-друге, дитяча смертність – один із показників, який враховується від формування рейтингів областей України.

- За І квартал 2014 року в нашій області народилося 2674 немовлят, що на 72 дітей менше минулого року, – зазначила заступник директора департаменту охорони здоров’я Лідія Чайковська. – Показник народжуваності становить 2,5% (2013 р. – 2,5), загальна смертність дещо зросла і складає – 3,8% (2013 р. – 3,5), зменшився природний приріст. Зріс показник дитячої смертності: І квартал 2014 р. – 8,22%, 2013 р. – 6,62%. На першому місці – перинатальна патологія – 56,1 на 10 тис., на другому – вроджені аномалії – 15, на третьому – хвороби органів дихання – 7,48 на 10 тис.

Щодо захворюваності населення, то у структурі первинної захворюваності перше місце посідають хвороби системи органів дихання, друге – кровообігу, третє – шкіри і підшкірної клітковини.

Як повідомила Лідія Чайковська, за перший квартал 2014 року всього зареєстровано понад 797 тис. випадків хвороб. Показник поширеності захворювань збільшився у порівнянні з минулим роком. У структурі поширеності захворювань за класами хвороб перше місце посідають хвороби системи кровообігу, друге – органів дихання, третє – органів травлення.

Цифра: 8,22% становить показник дитячої смертності в області за перший квартал 2014 року.

Тернопільщина дитяча смертність
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі