Яку пенсію отримуватимуть тернопільські держслужбовці?

З 1 травня ц.р. до Закону України “Про державну службу” внесено зміни щодо визначення відсотка призначеної пенсії, а саме змінено з 80% на 70%.

Відповідно до Закону України “Про державну службу” на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків – не менше 35 років, для жінок – не менше 30 років, у тому числі стажу державної служби – не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, – незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку.

Обчислення заробітку для призначення пенсій державним службовцям здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 р. № 865 “Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії”. До зазначеної постанови також внесено зміни постановою Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань пенсійного забезпечення” №112 від 25.03.2014, яка набула чинності з 24 квітня 2014 року.

Таким чином, з 24 квітня ц.р. розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу”, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією за будь-які 60 календарних місяців роботи, яка дає право на цей вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60.

Пенсія державного службовця призначається з дня звернення за пенсією, після виникнення права на такий вид пенсії.
У випадку виникнення додаткових запитань з приводу пенсійного забезпечення вичерпні відповіді на них можна отримати за телефоном “гарячої лінії” головного управління Пенсійного фонду України в області: 23-48-93.

тернопільські держслужбовці пенсія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі