Страйк перевізників у Тернополі був протизаконним

Під час сьогоднішнього страйку тернопільські перевізники знехтували Законом України про транспорт.

Адже стаття 18 Закону чітко вказує, що припинення роботи (страйк) на підприємствах транспорту може бути у разі невиконання адміністрацією підприємства умов тарифних угод, крім випадків, пов'язаних з перевезенням пасажирів, обслуговуванням безперервно діючих виробництв, а також, коли страйк становить загрозу життю і здоров'ю людини.

Тепер лише питання, чи відреагує на страйк транспортна прокуратура і яким чином. 0352.ua відстежуватиме реакцію прокуратури на сьогоднішні незаконні дії перевізників.

Водночас Закон України про автомобільний транспорт передбачає, що органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані надати перевізникам, які здійснюють пільгові перевезення пасажирів та перевезення пасажирів за регульованими тарифами, компенсацію відповідно до закону.

А стаття 37 даного Закону забороняє перевізникам, які здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом.

Безпідставна відмова від пільгового перевезення тягне за собою відповідальність згідно із законом. Види та обсяги пільгових перевезень установлюються замовленням, у якому визначається порядок компенсації автомобільним перевізникам, які здійснюють перевезення пасажирів на маршрутах загального користування, збитків від цих перевезень.

страйк перевізники
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі