На Тернопільщині автомайданівці відстежують перевантажені автомобілі

Уперше у цьому році активісти громадської організації "Автомайдан Підволочиськ" працівники Служби автомобільних доріг, УДАІ в Тернопільській області, Укртрансінспекції "вийшли на полювання" на перегружені вантажівки.

Суть проблеми у тому, що вантажні автомобілі мають визначену технічним паспортом тоннажність, а перевантаження несе загрозу як учасникам дорожнього руху, так і асфальтному покриттю.

Представник ГО "Автомайдан Підволичиськ" Ігор Василів, який разом з іншими активістами організації несе цілодобову варту в районному центрі від подій Майдану, розповідає, що перевантажені автівки - не рідкість для траси всеукраїнського значення, але автомайданівці зацікавились проблемою, оскільки такі автомобілі серйозно знищують дорожне покриття.

"У цьому році в Підволочиському районі планують капітально відремонтувати лише півтора кілометри траси, яка проходить з Тернополя через Кам'янки до Підволочиська. Це дуже мало для району. Тому ми будемо стежити щоб недобросовісні вантажоперевізники не добивали ті дороги, яких і так немає і на які держава виділяє дуже мало коштів", - розповідає Ігор Василів.

Він також додає, що дуже часто такі автомобілі навіть не приховують, що перевантажені понад норму. Коли їде розтентована фура, а там 30 "палеток" цементу - це 60 тон плюс вага самого автомобіля. Порушників дуже легко впізнати, зазвичай вони "глохнуть" перед ваговим комплексом. І намагаються уникнути зважування.

"За 10 метрів до ваги машина блокується, тобто зважити її неможливо. Після наполегливого прохання "Автомайдану" важиться без проблем - результат - 34 тонни перегрузу. Найцікавіше - водія цікавить чому не можна "порішати" на місці", - каже Ігор Василів.

Інспектори Укртрансінспекції після зважування знаходять ще й порушення, пов'язані із безпекою автомобіля та інших учасників дорожнього руху. Фахівці вагового комплексу, зауважують, що за один робочий день вони зважують близько 100 автомобілів, 20 % з яких порушують правила перевезення вантажів.

Тернопільщина автомайданівці перевантажені автомобілі
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі