Тернополянин ініціює перенесення пам’ятника матросу на центральну набережну

Повернути на набережну Тернопільського ставу пам’ятник матросу пропонує тернопільський журналіст Антон Марчевський, який також опікується групою від «Тарнополя до Тернополя» у соцмережах.

– Цього року продовжиться реконструкція набережної, – каже Антон Марчевський.  – Ремонтуватимуть ділянку від Тернопільського замку до Надставної церкви. Щоб зробити цю частину набережною привабливішою, я надіслав звернення на ім'я міського голови з попозицією повернути пам’ятник на колишнє місце.

Ось що сказано  у зверненні.

"У 1960-х – 1980-х роках на центральній набережній – на повороті, що між Тернопільським замком і Надставною церквою, – стояла скульптура матроса. З’явилась вона там, коли ще були пірси, де швартувались човни, яхти і прогулянкові катери. Згодом пірси розібрали, проте скульптуру залишили.

У 1980-х роках скульптуру матроса перенесли і встановили ліворуч готелю «Чайка», що біля так званої «Циганки». Там скульптура стоїть до сих пір. Причому вона в дуже хорошому стані. Однак місце розташування невдале – стоїть у самому кінці вулиці, серед дерев та кущів, досить далеко від набережної ставу.

Пропоную перенести скульптуру матроса на її попереднє місце – на поворот набережної, що між Тернопільським замком і Надставною церквою. Маю кілька аргументів на користь цього. Історичний: «Матрос» на центральній набережній колись був і його пам’ятає ціле покоління тернополян. Геополітичний: Тернопіль – морське місто, хоч і не знаходиться на березі моря. Адже у Чорному морі несе службу корвет, названий на честь нашого міста. Крім того, увага до Військово-Морських Сил України значно зросла під час захоплення Криму російськими військами. А нещодавно екіпаж корабля відвідав Тернопіль.

Тому встановлення скульптури матроса на центральній набережній стане знаковим – це означатиме вшанування героїзму та патріотизму моряків корвету «Тернопіль».

Для надання місцевості більшої привабливості вглиб озера можна спорудити пірс. Таким чином з’явиться ще одна точка для огляду скульптури матроса, Надставної церкви, Тернопільського замку та набережної. Також пірс може використовуватись для швартування човнів".

Антон Марчевський зазначає, що дана пропозиція - це лише його власне суб'єктивне бачення. Для її реалізації необхідна підтримка громадськості. Саме тому він організовував у групу опитування: варто повертати скульптуру матроса на центральну набережну чи ні.

За його даними, результати даного опитування, а також коментарі мерія братиме до уваги, і тільки після цього прийматиме рішення.

Зазначимо, що пам'ятник Герою-матросу був встановлений на набережній ще в 60-х рр. Монумент був символом міського "порту", який розібрали ще в 70 роках. У 1990 році пам'ятник перенесений на територію готелю "Чайка».

В народі його звикли називати пам’ятник матросу Кошці на згадку про легендарного в радянські часи матроса Петра Кошку.

Тернополянин ініціює перенесення пам’ятника матросу на центральну набережну, фото-1 Тернополянин ініціює перенесення пам’ятника матросу на центральну набережну, фото-2 Тернополянин ініціює перенесення пам’ятника матросу на центральну набережну, фото-3
матрос пам’ятник набережна
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі