В тернопільському історичному будинку завелися величезні щурі

Великі щурі почали турбувати мешканців будинку на Сагайдачного, 13, в самому центрі Тернополя. Нагадаємо, там мешканець однієї з квартир почав робити переобладнання квартири під кафе. Сусіди засумнівались, чи має право на це чоловік і неодноразово звертались в архбудінспекцію, прокуратуру, а згодом і міську раду.

Зараз чоловік самовільно вкопався у фундамент сторічного будинку, в квартирах з’явились тріщини, а по будинку бігають щурі. Крім того, як повідомляють мешканці, сьогодні їх автомобілі фотографує невідомий та погрожує спалити.

Як вдалось з’ясувати, архбудінспекція проводила перевірку об’єкта, перший раз власника квартири Едуарда Юзвика оштрафували на 10 тисяч гривень. Бо той не мав документів, а згодом дозвіл у нього вже був, при останній перевірці порушень не зафіксували. Про це розповів начальник держархбудінспекції в Тернопільській області Юрій Олійник.

-         В листопаді минулого року проводили перевірку, бо була скарга-звернення мешканців, ми провели перевірку в цього суб’єкта господарювання Едуарда Юзвика, на той час не було дозвільних документів, він був притягнений до відповідальності і мав сплатити штраф у розмірі 10 тисяч 200 гривень. Після цього ми проводили перевірку на предмет виконання вимог припису і одночасно в нас була скарга. Це було 25 квітня, проведена перевірка. На той час було встановлено, що проектна документація була виготовлена організацією «Містобудівельник», нагляд здійснював пан Козіна, відповідно до реставраційного завдання на проектування, – повідомляє і Юрій Олійник.

Начальник інспекції розповідає, що в понеділок 12 травня знову звернулись мешканці цього будинку, інспекції повідомили, що Едуард Юзвик проводить будівельні роботи і вкопується нижче фундаменту. Після того інспектори намагались провести перевірку, але не могли цього зробити без власника квартири. Згодом інспекція архбудконтролю звернулась у міліцію для того, щоби правоохоронці доставили власника квартири на місце. Сьогодні таку перевірку зрештою провели, втім, на стінах мешканців з’явились нові тріщини.

- Якщо виявиться, що він відхиляється від проектної документації, то він буде притягнений до відповідальності за виконання будівельних робіт з відхиленнями. Роботи будуть зупинені і він буде змушений привести їх у відповідність до проектної документації. Документація ж розробляється відповідно до будівельних норм, це не може нести загрозу життю та здоров’ю людей, якщо він дотримується проектної документації, якщо ж він відхиляється, від проектної документації то можуть бути різні непередбачувані випадки, тоді всі роботи зупинять негайно, як тільки він появиться на об’єкті, – розповів ДОБІ напередодні перевірки Юрій Олійник.

Сьогодні такі роботи дійсно зупинили, втім, як кажуть мешканці, зробили це надто пізно, адже кожного дня на стінах з’являються тріщини.  Комісія зараз вивчає походження цих тріщин, а в архбудінспекції не впевнені, що з’явились вони через ремонтні роботи в квартирі Юзвика.

-         Я не можу стверджувати, що ці тріщини в квартирах будинку, якому сто років, появились від цієї реконструкції. Це треба зробити відповідну експертизу і, на мою думку, кожен мешканець, кожен громадянин має право звернутись в суд для відшкодування збитків, які завдав йому сусід, – каже Олійник.

Вини архбудконтролю в цій ситуації, переконаний Олійник, нема, коли вони проводили перевірку, то роботи відповідали проектній документації, відбувалось розширення пройому із відповідним укріпленням. Тоді, як говорить Олійник, у фундамент ніхто ще не вкопувався. Втім, мешканці стверджують, що так зване розширення пройому – насправді знесення несучої стіни будинку і тріщини почали появлятись ще тоді. Інспектор архбудконтролю і архітектор натомість порушень тоді не побачили.

Зараз Едуард Юзвик намагається помиритись з сусідами і пропонує гроші, кажуть мешканці, втім, йти на компроміс ніхто не збирається. Люди вимагають відремонтувати будинок, не кажучи вже про те, що зазнали вони моральної шкоди.

-         В будинку появились щурі, так, як він вглубився у фундамент. Щурі бігали по під’їзді. Чотири рази їх приходила травити санстанція, – розповідає ДОБІ мешканка будинку Тетяна. – В білий день ми зайшли в під’їзд, побачили щурів, коли гризуни побачили людей, то кинулись втікати в квартиру Юзвика, там є щілина біля дверей.

Мешканці припускають, що щурі повилазили з підземель, адже від старовинного будинку, каже пані Тетяна, є ходи до Катедри і Спартака. Є тут і грунтові води, каже вона.

Сьогодні після перевірки мешканці будинку помітили в себе в дворі чоловіка, який фотографував автівки, а на запитання: для чого він це робить, відповів: «Завтра це все буде горіти». Появу чоловіка пов’язують із нинішньою перевіркою.

Мешканці підтверджують, що роботи станом на сьогодні припинили, а тріщини, які з’явились в квартирах, вивчає комісія, а поки їх досліджують, в будинку з’являються нові.

Тернопіль історичний будинок щурі перепланування
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі