Тернополяни занепокоєні долею обласного дитячого будинку «Малятко»

Громадськість, благодійники, частина працівників занепокоєні долею обласного дитячого будинку "Малятко". Люди переживають, щоб деякі приміщення не віддали в оренду, а згодом взагалі не закрили заклад. Виконувач обов'язків головного лікаря запевняє, мова про закриття будинку не йде, хоча не виключає можливості здачі в оренду приміщень, які наразі не використовують.

Олена Малачинська в будинку дитини "Малятко" працює понад 16 років. Останні два роки, каже жінка, в заклад поступає все менше і менше дітей, повідомляє . Якщо раніше групи були переповнені, то зараз близько 20 вихованців. Працівники будинку дитини, благодійники переживають за подальшу долю закладу і не хочуть, щоб частину приміщень віддали в оренду, а згодом взагалі закрили його.

- Раніше в нас було в будинку дитини понад 120 дітей, в групах було 15 дітей, 16 при тому що в нас по нормі мало бути по вісім дітей. Тобто, групи були переповненими. На даний час у нас у будинку дитини є 20 вихованців. І то впродовж місяця від нас ще має 3-4 дитини піти. Я знаю судьбу Петриків, нам би не хотілося бути так як вони. Аналогічна ситуація, не поступали діти, закрили цей заклад, а територію комусь віддали у приватну власність. Ми також переживаємо, щоб наш будинок дитини не чекала така ж участь, - розповідає медсестра будинку дитини "Малятко" Олена Малачинська.

- Йдуть розмови про передачу великої кількості приміщень цього закладу під оренду. Багато раз приходили і виміряли територію земельної ділянки цього закладу. Тобто, дивлячись зі сторони можна сказати, що когось цей заклад зацікавив і зацікавив якраз не на користь дітей, - говорить голова благодійної організації "Троянда" Тетяна Міхєєва.

Мова про закриття будинку дитини не йде, запевняє виконувач обов'язків головного лікаря будинку дитини Майя Члик. Зменшення кількості дітей у закладі жінка пояснює так:

- Можливо стали кращі умови для життя, можливо те, що збільшили допомогу матерям, бо раніше матері були менш забнезпечені. Я хочу думати так, що вони стали більш відповідальними. Я б не сказала, що до нас діти менше поступають, у нас діти менше вибувають. Чому ? В зв'язку з прийомними сім'ями, в зв'язку з веденням опіки, - каже в.о. головного лікаря Тернопільського обласного спеціалізованого будинку дитини Майя Члик.

- Ми б хотіли цей заклад зберегти як дитячий, якщо немає тих дітей, то щоб принаймі зробили якусь реорганізацію,щоб було для дітей, бо є діти інваліди,  в нас персонал навчений по догляду за дітьми. Є багато інших дітей, діти аутисти до нас зверталися, - розказує Олена Малачинська.

Виконувач обов'язків головного лікаря каже, в концепції розвитку будинку для дитини "Малятко" прописано, що заклад готовий не збільшуючи штат і кошторис приймати дітей на реабілітацію зі всієї області. Зокрема, зробити на базі закладу і реабілітаційний центр. Це питання наразі розглядають в обласному департаменті охорони здоров'я. Майя Члик не виключає можливості оренди приміщень.

- Є в нас приміщення, які роками не використовуються, тому що коли було 100 дітей, в нас було 70, потім в нас скоротили до 50. Ці приміщення ми з ними собі не можемо дати раду, бо там треба робити капітальні ремонти. Якби якась організація знайшлася і зробила нам капітальний ремонт і взяв там в нас на рік чи два в оренду. Ніхто приміщення не може забрати.

Тернопіль обласний дитячий будинок "Малятко"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі