• Головна
  • На Тернопільщині хочуть запровадити “соціальне таксі” для інвалідів
09:00, 18 травня 2014 р.

На Тернопільщині хочуть запровадити “соціальне таксі” для інвалідів

Близько 10 відсотків населення світу, або 650 мільйонів людей є інвалідами. В Україні проживають понад 2,7 млн. людей з особливими потребами, у тому числі понад 165 тис. дітей. Майже 50 тис. інвалідів живуть на Тернопільщині.

На обліку в Лановецькому районному осередку Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» перебуває 1729 інвалідів. Чого їм сьогодні найбільше не вистачає? На жаль, багато чого, але переважно – достойних пенсій, дешевих ліків і, звичайно ж, коштів на лікування та обслуговування. Як цьому зарадити в нинішніх напружених соціальних та політичних умовах? Чому б, скажімо, владі і нам з вами не звернутися до закладів освіти, шкіл-ліцеїв, гімназій із закликом відновити хороший досвід минулих часів, щоб учні частіше навідувались до інвалідів-ветеранів, яких не так багато у їх селі чи місті. Часом їм потрібне лише добре слово, підтримка чи допомога, пише .

Що ще ми можемо зробити для вирішення наболілих проблем інвалідів на районному рівні? Насамперед внести у видаткову частину міського і районного бюджетів виділення коштів на виконання Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту», яким для інвалідів та ветеранів війни передбачено створення спеціальних салонів-магазинів пільгового торгівельного обслуговування незалежно від форм власності.

Створення таких соціальних магазинів у Ланівцях було б справжнім подарунком влади для найбільш вразливої категорії населення. Доцільно створити у місті й соціальну аптеку. Вона могла б проводити попереднє замовлення ліків, безкоштовну їх доставку важкохворим інвалідам, пенсіонерам, а також забезпечувати інформаційно-консультативне обслуговування.

Наболілим є і питання перевезень людей з інвалідністю. Нерідко перевізники випроваджують інвалідів з рейсових автобусів і маршруток. Чому б не розглянути питання про створення у районі «соціального таксі», що обслуговуватиме інвалідів? Зрозуміло, що для цього необхідно відпрацювати механізм грошової компенсації витрат власникам автотранспорту. Але при бажанні це можна зробити. Як і організувати безкоштовну медичну допомогу лікаря-стоматолога за місцем проживання осіб з проблемами опорно-рухового апарату та важкохворим інвалідам.

Повірте, нікому не живеться так важко у цьому світі, як цим людям. Бо хто фізично здоровий, той заробить собі на прожиття, а інваліди можуть сподіватися лише на допомогу держави і наше милосердя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщиніа #“соціальне таксі” #інваліди
Останні новини
ТОП новини
"На вихідних страшна гроза заллє ці області, потоки води литимуть дві доби": синоптики попередили про зміну погоди
Зрадник та екс-регіонал з Тернополя Царьов нагадав росіянам, що тепер вони не можуть виїхати з місця проживання без дозволу
"Люті заморозки накриють цю область на вихідні, страшна гроза заллє цілий регіон": синоптики про небезпечну погоду
"Новий різкий стрибок курсу долара налякав українців": експерти пояснили, що сталося і чого чекати далі
Оголошення
live comments feed...