Тернополянка у буремні 90-ті виїхала «на заробітки» до Греції і стала відомою у світі художницею (фото)

«Кольорові фантазії» – так називається персональна виставка художниці Людмили Христинич-Папаянідіс, котра відкрилася нещодавно у Краєзнавчому музеї. Упродовж двох тижнів тернополяни мають нагоду познайомитися ближче з яскравим та життєрадісним живописом української мисткині з грецького острова Лімнос.

Людмила Христинич-Папаянідіс народилася в 1963 році в Сибіру в українській сім’ї засланців. Коли їй було сім років, вона з сім’єю повернулася в Україну. Педагог за освітою, як і багато українських жінок у буремні 90-ті роки змушено була виїхати «на заробітки» до Греції. А через десять років в Афінах зустріла свого майбутнього чоловіка – Костаса Папаянідіса. Разом вони переїхали на острів Лімнос, де відкрили художню галерею-майстерню, в якій Людмила і працює. Галерея відкрита для відвідувачів цілий рік, пише .

Творчі пошуки і бажання самореалізуватися привели Людмилу до знаменитого українського художника Станіслава Ковальчука, члена Національної спілки художників Украни, у котрого жінка навчалася кілька років.

Більше півсотні полотен,  представлених на виставці у музеї, вражають розмаїттям барв, жанрів і творчих форм – це і портрети, і пейзажі, і абстракції, і досконалі сюжети. В картинах відчувається грецький оптимізм та сонячність, якої так бракує подекуди нашим «сірим» будням. Експериментує художниця з манерою письма – від реалізму до пуантилізму. «Полотном» для неї стають глянцеві журнали чи нотні записи, або палітри, які з допоміжного інструмента майстра за велінням музи стають повноцінним твором образотворчого мистецтва.

Критики зазначають, і з цим складно не погодитися, що картини Людмили написані від щирого серця. Дивлячись на них ми всі стаємо на хвильку дітьми – відвертими, відкритими та щасливими.

До слова, це перша персональна виставка художниці на рідній землі. До цього сім виставок відбулося в м. Міріна, що на острові Лімнос, а в групових виставках її роботи можна було побачити як в японській Йокогамі, так і в італійській Форлі. Роботи Людмили Христинич-Папаянідіс зберігаються у музейних колекціях та приватних збірках 10 країн світу.

Тернополянка у буремні 90-ті виїхала «на заробітки» до Греції і стала відомою у світі художницею (фото), фото-1
Тернополянка у буремні 90-ті виїхала «на заробітки» до Греції і стала відомою у світі художницею (фото), фото-2 Тернополянка у буремні 90-ті виїхала «на заробітки» до Греції і стала відомою у світі художницею (фото), фото-3
Тернополянка буремні 90-ті «на заробітки» Греція
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі