Тернополяни вперше долучилися до святкування Дня вуличної музики (фото)

«Я не знала, що таке має бути. Просто гуляємо з подругою, вихідний як-не-як, а тут такий гарний концерт. Треба, щоб у місті подібні заходи відбувалися щонеділі! Ми ще й почули, що має виступати «Тріода», обов’язково дочекаємося», – ділиться враженнями Мар’яна.

Ось так невимушено, без особливої реклами, для сотень тернополян стало приємною несподіванкою свято вуличної музики біля пам’ятника Івану Франку. 17 травня 11 міст України, а серед них і Тернопіль, вперше долучилися до Дня вуличної музики. Україна та ще 7 країн так підтримали веселе й добре міжнародне свято, ініціатором якого в 2007 році виступив легендарний литовський музикант Андрюс Мамонтовас. Суть ідеї проста – щороку в третю суботу травня сотні виконавців найрізноманітніших музичних стилів виходять у центр свого міста, щоб заграти й заспівати людям власну музику: просту й складну, нову й стару, рок і фолк, хіп-хоп і джаз, будь-що!

«День Вуличної Музики завжди нагадує нам про литовську боротьбі за незалежність і «Співочу революцію», яка пройшла у нас в кінці 80 –х», – пояснював Андрюс. В Тернополі це імпровізоване свято пройшло також під гаслами «Нехай Україну об’єднає музика» та «Твори музику, а не війну». Головним організатором заходу стала ГО «Майдан Тернопіль», пише .

В святі Дня вуличної музики може взяти участь кожен, хто готовий вийти на вулицю і грати музику. Професіонали й любителі, зірки й початківці – будь-хто, хто вміє грати на інструменті, сам або з друзями, незалежно від того, чи то буде лише кілька акордів чи професійне виконання, може стати учасником цього масового фестивалю. Адже вулична музика – особливо вільна, щира, безпосередня, її мова – мова звуків та гармоній – зрозуміла кожному.

В нашому місті до нього долучилися такі музичні гурти, як «Ларинель», «Адаптація», «Mr. Freeman», Тернопільські хулігани та зірки «Ікс-фактора» – тернопільський гурт «Тріода», колективи ПК «Березіль» і ТДМУ ім. І. Горбачевського. Там, де музика, повинен бути і танець. Отож порухатися гості свята могли разом із дуетом східних красунь «Тамані», школою сучасного танцю «West dance school», «Social dance club», який провів майстер-клас із сальси, бачати та меренге. Стіни будинків на вулиці Валовій вбирали мелодійні звуки фортепіано, на котрому міг зіграти кожен охочий. У декого з тернополян раптово стали проявлятися вокальні таланти чи хист до музикування, а це й була мета заходу – перетворити Тернопіль у позитивне, талановите місто, музичне місто!

Тернополяни вперше долучилися до святкування Дня вуличної музики (фото), фото-1 Тернополяни вперше долучилися до святкування Дня вуличної музики (фото), фото-2 Тернополяни вперше долучилися до святкування Дня вуличної музики (фото), фото-3 Тернополяни вперше долучилися до святкування Дня вуличної музики (фото), фото-4 Тернополяни вперше долучилися до святкування Дня вуличної музики (фото), фото-5
Тернопіль День вуличної музики піаніно
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі